e-Devlet üzerinden acil toplanma alanı sorgulama

0

İstanbul Silivri merkezli 5.7 büyüklüğündeki deprem sonrası vatandaşlar, ilk iş olarak acil toplanma alanı araştırmaya başladılar. Peki e-Devlet üzerinden acil toplanma alanı sorgulama nasıl yapılıyor?

İstanbul’da uzun zamandır büyük bir deprem bekleniyor. Son 1 hafta içerisinde yaşanan 2. deprem İstanbulluları korkuttu. Peki büyük bir deprem durumunda, acil toplanma alanınızı biliyor musunuz? Bilmiyorsanız öğrenmeniz için yapmanız gerekenleri bir araya getirdik.

e-Devlet üzerinden acil toplanma alanı sorgulama nasıl yapılır?

e-Devlet vasıtasıyla toplanma alanı sorgulama gayet kolay bir şekilde yapılabilmekte. e-Devlet sistemine giriş yapabilen her vatandaş, rahatlıkla acil toplanma alanı sorgulama sayfasına ulaşabiliyor.

e-Devlet üzerinden toplanma alanı sorgulama sayfasına buradan ulaşabilirsiniz

e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD‘ın verdiği hizmetler içerisinde Acil Toplanma Alanı Sorgulama hizmetine ya da yukarıdaki verdiğimiz linke doğrudan tıklayarak size en yakın acil toplanma alanını öğrenebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken oturduğunuz ya da acil toplanma alanını öğrenmek istediğiniz adresin il, ilçe, mahalle ve cadde / sokak bilgilerini sisteme girip, toplanma alanınızı sorgulayabilirsiniz.

Bu sistem sayesinde oturduğunuz evin ve çalıştığınız şirkete en yakın toplanma alanlarını rahatlıkla sorgulayabilir, öğrenebilirsiniz. Deprem gibi felaket durumlarında hayati bilgilerden biri olan toplanma alanını öğrenmeyi ihmal etmeyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.