Ekonomistlerden Altın Yorumları: Bu Gelişme Piyasaya Taraf Verecek!

0

Altın fiyatları, dolardaki zayıflık nedeniyle 1.800 dolarlık kritik seviyeyi aştı. Ancak altın, daha fazla toparlanmakta zorlanıyor. ANZ Bank ekonomistlerine göre ise USD zayıflığı yatırımcı talebi için kilit bir destek olmaya devam etmeli. Bu durumda fiyatlardaki olası bir artışı tetikleyebilir. İşte ANZ Bank ekonomistlerinin altın yorumları…

Ekonomistlerden altın yorumları: Bu nedenle altın fiyatları daha fazla artabilir!

Enflasyon ve zayıf USD, merkez bankası altın alımlarını destekliyor. Dahası, ANZ Bank ekonomistlerine göre, USD zayıflığı yatırımcı talebi için kilit bir destek olmaya devam etmeli. ANZ Bank ekonomistlerinin öngörülerine daha yakından bakalım:

Merkez bankaları altına yöneliyor. Para politikaları, enflasyon ve hisse senedi piyasasındaki oynaklığın artmasıyla ilgili artan belirsizlik, güvenli liman altın talebini desteklemeli. ABD tahvil getirisi ve daha zayıf bir ABD doları olasılığı da altın fiyatının daha yüksek seviyelerde ticaret yapacağı yönündeki inancımızı güçlendiriyor. Merkez bankaları son aylarda altın alımlarını artırarak 2021’in ikinci çeyreğindeki bazı fiziksel talep kayıplarını telafi etti. Merkez bankası altın alımlarının bu yıl 520 tona çıktığını görüyoruz.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Ünlü Analistler Uyardı: Altın Fiyatı Bu Seviyelere Düşebilir!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.