Elon Musk Tweet Attı, Binance Karıştı: Onmilyonlarca Tasfiye Mahkemede!

0

Milano Finanza’nın bildirdiğine göre, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, İtalyan hukuk firması Lexia Avvocati ve İsviçre Blockchain Konsorsiyumu’ndan toplu dava ile karşı karşıya kalıyor. 8 Şubat’ta, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alan Tesla’nın ve Elon Musk tweetlerinin ardından, diğer ülkelerden bir grup vadeli işlem traderlarının borsaya birkaç saat ulaşamayıp zarar görmesiyle oklar Binance’e çevriliyor.

Elon Musk tweetleriyle Binance’i davalık etti

Elon Musk’un tweetiyle çalkalanmaya başlayan kripto para piyasalarında, içlerinde İtalya ve diğer ülkelerinde bulunduğu büyük bir trader topluluğu, bu dalgalı dönemde Binance’e giriş yapamadıkları için borsayı dava ediyor. Kullanıcıların borsaya giriş yapmadıkları 8 Şubat günü, piyasalar Elon Musk’un Twitter paylaşımlarıyla dalgalanıyordu. Sonrasında kullanıcılar “on milyonlarca” dolar zarara uğrayarak, kripto para borsası Binance’yi dava etme kararı aldılar.

Ardından, 23 Şubat’ta Binance, vadeli işlem sistemiyle ilgili bir sorunla ilgili bildirim yayınlayarak, etkilenen kullanıcıları talepte bulunmaya davet etti. Bu teklifle, Lexia Avvocati’nin bazı müşterileri hak talebinde bulunurken, Binance bu tekliflere “gülünç” bir tazminat teklif etti ve olaylar daha geniş bir mecraya taşındı. Olayı yakından takip eden bazı uzmanların konu hakkında farklı iddiaları da bulunuyor. Detaylar şu şekilde…

Olaylar birbirleriyle bağlantılı

Olayların devamında Lexia Avvocati, Tesla’nın Elon Musk eşliğinde büyük Bitcoin bombasının izole bir olay olmadığını iddia ediyor. 19 Mayıs’ta, Çinli mali düzenleyicilerin bankaların ve finans firmalarının kripto para müşterilerine hizmet vermelerinin yasaklandığını duyurduğu gün, Binance’in ticaret sistemleri de birkaç saatliğine askıya alındı. 18 Nisan, 5 Mayıs, 28 Mayıs ve 4 Haziran tarihlerinde de benzer olaylar yaşandı. Ek olarak, Lexia Avvocati’den avukatlar, Binance’in 2014/65/EU Yönergesi uyarınca Avrupa’da vadeli işlem ticaret ürününü sunmaya yetkili olmadığını belirtiyor.

Son olarak, dünyanın en büyük kripto borsası, Tayland’ın SEC’inden gelen bir suç duyurusu da dahil olmak üzere, son birkaç haftadır dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin yoğun incelemesiyle karşı karşıya kaldı. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere, İngiliz bankacılık devi Barclays, Finansal Davranış Otoritesi tarafından yayınlanan yakın tarihli bir bildirim nedeniyle Salı günü Binance’e kredi-banka kartı ödemelerini bloke etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.