Elon Musk’tan Değerli Bitcoin Açıklaması! Fiyat Sıçradı

0

Tesla CEO’su Elon Musk’tan dikkat çeken Bitcoin açıklaması geldi. Tesla CEO’su şirketinin Bitcoin ödemelerini gündeme almasının bir şarta bağlı olduğunu ifade ediyor.

Tesla Bitcoin ödemelerini yeniden gündemine mi alıyor?

Tesla CEO’su Elon Musk, e-araba üreticisinin kripto para biriminin temiz enerji kullanımı yüzde 50 eşiğine ulaştığında BTC ödemelerine devam edeceğini belirtiyor. Musk yaptığı açıklamada olumlu bir gelecek eğilimi olan madenciler tarafından makul yani %50’lik bir temiz enerji kullanımının teyidi olduğunda Tesla’nın, BTC işlemlerine izin vermeye devam edeceğini vurguluyor. Musk ayrıca kendisini eleştiren Sygnia CEO’su Magda Wierzycka’ya da cevap verdi. Musk, yakın zamanda kendisine yöneltilen suçlamaların “yanlış” olduğuna vurgu yaparak Bitcoin’in fiyat hareketine herhangi bir etkisinin olmadığını belirtiyor.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak belirttiğimiz üzere Ünlü milyarder, bir kez daha Tesla’nın kripto para biriminin likiditesini fiyatını değiştirmeden test etmek için sahip olduklarının yalnızca yüzde 10’unu sattığını doğruladı. Tesla, madenciliğin olumsuz çevresel etkisi nedeniyle BTC ödemelerini 12 Mayıs’ta askıya aldı ve keskin bir piyasa düzeltmesini tetikledi. Ark Investments’a göre, Bitcoin madencilerinin yüzde 70’inden fazlası halihazırda yenilenebilir enerjiden güç alıyor. Ancak tahminler büyük ölçüde değişebilir. Çin’in kripto madenciliği endüstrisindeki devam eden baskısının Bitcoin’in yeşil güce geçişini hızlandırması bekleniyor.

BTC fiyatı Musk’ın açıklamalarından güç aldı

Musk Bitcoin ile ilgili olarak olumlu açıklamalar yapınca bu durumun fiyata da yansıdığı görülüyor. Bitcoin gün içerisinde 35.800 dolar seviyelerinden hareket ederken Musk’ın açıklamalarıyla birlikte 37.600 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Sonrasında ufak bir gerileme yaşayan Bitcon fiyatı yazının yazıldığı sırada 37.426 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.