Espeon Pokemon Unite’ta Gücü ile Fark Yaratıyor

0

Özel bir oyun içi etkinlik, size kısıtlı bir süre boyunca Espeon’un Unite lisansını Aeos cevheri harcamadan edinebilmenizi sağlıyor. Oyun içi aktivitelerde puan kazanmak için tek yapmanız gereken oyuna giriş yapıp maçları kazanmanız oluyor. Bu etkinlikte 2.000 puan kazandığınızda artık Espeon’un Unite lisansını almaya hazırsınız. Bu özel etkinlik 12 Haziran 2022 TSİ 03.00’te sona erdikten sonra Esperon’un Unite lisansını elde etmek isteyenler ise diledikleri zaman Unite Maç Komitesinde 10.000 Aeos parası veya 575 Aeos cevheri karşılığında alabiliyor.

Bu uzun mesafeli hücumcu akıl almaz saldırılarıyla rakiplerle mücadele etmeye hazır sizleri bekliyor. Bu Pokémon her maça Eevee olarak başlıyor ve 4. Seviyeye ulaştığında Espeon’a evriliyor. Rakiplerine daha fazla hasar verebilmek için Eevee’nin temel saldırısı her üç saldırıda bir yükseltilmiş saldırıya dönüşüyor. Espeon’a evrildiğinde ise bu temel saldırı belirli bir süre geçtikten sonra yükseltilmiş saldırıya dönüşüyor ve önüne doğru bir ışın fırlatmasını sağlıyor. Bu ışın isabet ettiği Pokémon’lara daha fazla hasar verir ve kısa bir süreliğine hareket hızlarının azalmasına sebep oluyor.

Eevee maça Beklenti yeteneği ile başlıyor. Böylece kendisini etkileyecek herhangi bir engellemeyi iptal ederek kısa bir süreliğine engellemelere karşı bağışıklık kazanıyor. Eevee Espeon’a evrildiğinde bu Beklenti yeteneği, Espeon’u etkileyecek engellemelere karşı Beklenti gibi işlev gören Büyülü Sekme’ye dönüşüyor. Büyülü Sekme, Espeon’a engelleme yapmaya

kalkan rakip Pokémon’a da hasar veriyor, böylelikle o Pokémon’un hareket hızı geçici olarak azalmış oluyor. Beklenti ve Büyülü Sekme yetenekleri tetiklendikten sonra dolum süreleri başlıyor.

EEVEE İLE ESPEON’UN HAREKETLERİ

İlk olarak 1. Ve 2. seviyelerde Eevee Yıldız Işını ve Hırla hareketlerini öğrenerek oyuna başlıyor. Eevee Yıldız Işını ile rakip Pokémon’lara yıldız biçimli ışınlar fırlatarak hasar verebiliyor. Hırla hareketi ise rakip Pokémon’lara hasar vermesiyle birlikte hareket hızlarını da kısa bir süreliğine azaltmaya yardımcı oluyor.

Eevee 4. seviyede güçlenerek Espeon’a evriliyor ve bu sayede Yıldız Işını hareketi gelişerek Psikoşok veya Depolanmış Güç’e dönüşüyor. Psikoşok hareketiyle Espeon psişik mermileri somutlaştırarak belirlenen bir konuma fırlatıyor ve mermilerin isabet ettiği Pokémon’lara hasar vererek hızlarını kısa süreliğine azaltıyor. Eğer rakip bir Pokémon’a psişik mermilerin hepsi isabet ederse o Pokémon kısa bir süreliğine tamamen eylem yeteneğini kaybetmiş oluyor. Ayrıca bu hareket geliştirildiğinde mermilerin hızını da arttırıyor.

1. ve 2. seviyede öğrenilen Yıldız Işını hareketi geliştirilerek Depolanmış Güç’e dönüştürüldüğünde Espeon etki alanında bulunan rakip Pokémon’lara psişik güç patlamaları göndererek hasar veriyor ve hareket hızlarını bir süreliğine azaltıyor. Espeon belirli bir süre geçmesinin ardından veya rakip bir Pokémon’a yükseltilmiş temel saldırı isabet ettirdikten sonra bir psişik güç patlaması depolayabiliyor. Bununla birlikte Espeon aynı anda beş psişik güç patlaması depolayabilme gücüne sahip olmasıyla bu hareketi kullandıktan sonra gücünü kısa sürede topluyor ve Depolanmış Güç geliştirildiğinde kalan SP’sinin yüzdesi düşük olan rakiplerine fazladan hasar veriyor.

Espeon 6. seviyeye ulaştığında ilk seviyelerde öğrendiği Hırla hareketini Psişik Işın veya Gelecek Görüşü’ne dönüştürüp geliştirebiliyor. Espeon Psişik Işın kullanarak belirlenen yöne özel bir ışın fırlatıyor böylece ışın rakip Pokémon’a isabet ederse ilk hedefinden sonra bölünerek ilerliyor ve etki alanındaki diğer rakiplerine de hasar veriyor. Işının ilk isabet ettiği Pokémon’un SP’si ne kadar yüksekse, bölünmüş ışınlar da bir o kadar hasar vermiş oluyor.

Espeon Gelecek Görüşü hareketinde sizleri sürprizlerle karşılıyor. Espeon bu hareketi kullandığında rakip bir Pokémon’a kitlenebiliyor ve birkaç saniye sonra kitlendiği Pokémon’un merkezde bulunduğu etki alanındaki diğer Pokémon’lara da hasar verebiliyor.

Espeon’un kitlendiği Pokémon rakip takımdaysa ve etki alanı hasarı verilmeden önce nakavt edilirse tek seferlik Psikoşok veya Depolanmış Gücü kısa bir süreliğine kullanabiliyor. Psikoşok güçlendiğinde belirlenen konuma daha güçlü psişik mermiler fırlatarak patlamaya neden oluyor ve etki alanındaki rakiplerine hasar veriyor.

ESPEON’UN UNİTE HAREKETİ: PSİŞİK GÜNEŞ

Son olarak Espeon 8. seviyede Unite hareketi olan Psişik Güneş’i öğrenerek gücüne güç katıyor. Espeon etki alanındaki rakip Pokémon’ları havaya fırlatıp psişik güç kullanarak onları havada bekletirken psişik güçlerini gözler önüne seriyor. Bir gecikmenin ardından patlama yaşanır ve bu patlama etki alanındaki rakip Pokémon’lara hasar vererek onları itmeye neden olur.

Tüm bu psişik güçleri rakiplerinize karşı kullanmak istiyorsanız Espeon’un Unite lisansını etkinlik süresi boyunca almayı unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.