Ethereum Ağında Günlük Süreç Sayısı1 Milyonu Geçti

0

Kripto para sektörünün en başarılı projelerinden birisi olan Ethereum ağında, günlük yapılan işlem sayısı dün itibariyle bir milyon rakamını geçti ve bu durum, kripto para sektöründe önemli bir veri olarak paylaşıldı.

Ethereum ağı ile ilgili istatistiki verileri paylaşan ve adeta Ethereum ağının bilgi bankası olarak gösterilen Etherscan adlı web sitesinde yer alan verilere bakıldığında, Ethereum ağında günlük işlem sayısının dün itibariyle günlük bazda bir milyonu geçtiği ifade ediliyor. Bu rakama Ethereum ağıda en son ulaşılan tarih ise Mayıs 2018’di.

Etrhereum ağında yaşanan bu gönderim sayısı ve işlem miktarı artışının ise ana sebebi, kripto para sektöründe yaşanan artış ve hareketlenme olarak gösteriliyor. Bitcoin fiyatları hem olumlu hem de olumsuz anlamda ciddi şekilde keskin hareketler göstermeye başladı ve bu durum da işlem sayısına yansımış durumda.

Ancak bu geçici duruma ek olarak Ethereum ağında son dönemde ciddi bir merkezi olmayan uygulama atağı yaşandığını da söylemek gerekiyor. Diar adlı kripto para şirketinin paylaştığı verilere gçre, Ethereum ağındaki merkezi olmayan ağların sayısı ve bunların etkisi, her geçen gün biraz daha artıyor. Bu durum da Ethereum’daki işlem sayısına çok olumlu etki ediyor.

Ethereum Ağında Günlük İşlem Sayısı1 Milyonu Geçti yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.