Ethereum, Cardano, Dogecoin, AAVE, Elrond: Sırada Hangi Düzeyler Var?

0

Altcoinler, Bitcoin’in olumlu hareketinden faydalanarak toparlanma süreçlerini hızlandırdılar. Hatta, bazı altcoin projeleri diğer alternatiflerden daha yüksek performans göstererek, toparlanmanın ötesinde ralli belirtileri gösteriyorlar. İçlerinde Ethereum ve Cardano gibi lider projelerinde bulunduğu bu listeyi, analist Aaryamann Shrivastava’nın yorumlarıyla inceliyoruz… Altcoin piyasasının genel durumuyla başlayalım…

Analist altcoin piyasasının genel durumunu yorumluyor

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, geçtiğimiz haftalarda altcoin piyasası önemli ölçüde toparlanmayı başarmıştı. Ancak, şu anda 790 milyar dolar piyasa değerini aşmak için yoğun mücadele veriliyor. Analiste göre bu direncin kırılmasıyla 1 trilyon dolar altcoin piyasası değerinden bahsedebiliriz. Fakat öncesinde birazdan inceleyeceğimiz lider altcoin projelerinin güçlenmesi gerekiyor.

Lider altcoin Ethereum (ETH) önemli bir ivme kazanıyor

Altcoin piyasasının en büyük ismi Ethereum, neredeyse 2 aylık önemli düşüş trendinden çıkmayı başardı. Analiste göre ETH’nin 2.042 dolar kritik desteğini tekrar test etmesi önemliydi. Lider kripto, bu testi gerçekleştirdikten sonra beklenenin üzerinde performans göstererek, pozitif yönlü hareketine devam etti ve EQ çizgisini yukarı yönlü kırarak 3.000 dolar hedefine doğru yola çıktı. Analist Shrivastava, bu bölgenin desteğe çevrilmesiyle, 3.000 dolar zirvesine tekrar ulaşmanın makul olduğunu belirtiyor.

Cardano (ADA) için analistin hedefi 1.5 dolar

ADA, diğer altcoin’lerin çoğundan çok daha iyi performans gösteriyor. Düşüş trendini kırdıktan kısa bir süre sonra, 1.4 dolar civarında daha yüksek seviyelere ulaşmayı başardı. Ancak, 4 Temmuz’un erken saatlerinde bu direnç kırıldı ve ADA şimdi destek için bu bölgede gücünü deniyor. Analist bu bölgeden kurtulduktan sonra Cardano’nun bir sonraki adımda 1.5 dolara sıçrayabileceğini belirtiyor.

Cardano (ADA)’dan sonra: Dogecoin (DOGE)

Analistin de belirttiği üzere DOGE, şu anda düşüşlerden oluşan bir boğa flaması ile azalan bir üçgende bastırılıyor. Bu direncin kırılmasıyla 0.38 dolara ulaşılabileceğini belirten analist, genellikle flamaların desteği kırdığını ve bayraklar formasyonlarının oluştuğunu ekliyor. Bu nedenle, bir diğer önemli analist Scott Melker göre, DOGE’un bir an önce hamle yapması gerekiyor. Aksi durumda Melker’e göre bölgede çok fazla zaman geçirilmiş olacak.

Aave (AAVE)

AAVE listenin en pozitif ismi oluyor. Yeniden test ettiği destek bölgesinden pozitif momentum kazanan varlık, desteğinden uzaklaşmayı başarırsa, analiste göre boğa koşusuna hazır ve BTC karşısında güçlenebilir.

Elrond (EGLD)

Son olarak Elrond, altcoin’lerin pek fazla bilinmeyen projelerinden biridir. Ancak, fiyatındaki gözle görülür artışa bakarsanız, son günlerde güçlü bir ivme kazandığını gözlemleyebilirsiniz. Analist EGLD’nin birkaç gün önce düşen kamayı kırdığını ve desteğini sık sık yüksek hacimlerle test etmeye devam ettiğini belirtiyor. Varlığın yükselişte olduğu son günlerde ise analiste göre ulaşılması beklenen ilk hedef 121 dolar oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.