Ethereum, Cardano, VeChain ve Altcoin’ler İçin Sırada Ne Var?

0

Altcoin projeleri, Bitcoin fiyatının pahalanmasıyla daha güvenli yatırım araçları olarak görülüyor. Ancak, son zamanlarda bu “güvenli” altcoinler de adil kazançlar sağlamıyor. Bu verimsizlik pek çok nedenden kaynaklanıyor olabilirken, analist Michael van de Poppe, içlerinde Ethereum (ETH)’unda bulunduğu bazı altcoin’lerin geleceği için kritik açıklamalarda bulunuyor.

Analist Ethereum ve altcoin piyasasını yorumluyor

Poppe’nin teknik ve temel analizlerini yorumlayan Aaryamann Shrivastava, düşüncelerine Mayıs 2021’deki zirveyle başlıyor. Altcoin’lerin piyasa değerinin 1,5 trilyon dolarda zirve yaptığını belirten analist, şu anda altcoin piyasasının toparlanmak için mücadele ettiğini ekliyor. Poppe’nin de analizlerinde belirttiği üzere “AltCap”, 600-650 milyar dolarlık destek aralığından sıçrama yaşamıştı. Bu seviye, yazının yazıldığı sıralarda 739 milyar dolar. Geçmesi gereken ilk kritik direnç de, 800 milyar dolarda bulunuyor. Altcoin piyasasının bu hacmi kırdığında tekrar 1 trilyon dolara yükselmesini bekleyen analist, analizlerine lider altcoin Ethereum ile devam ediyor.

Analistin Ethereum yorumu

Analist Ethereum (ETH)’un yükselişte olduğunu belirterek başlıyor. Yazının yazıldığı sıralarda 2.150 dolardan işlem gören ETH için, analiste göre 2.150 -2.250 dolar aralığı önemli bir kırılım bölgesiydi. Bu seviyenin geçilmesi durumunda, 2.900 ve 3.000 dolar bölgesinin başarıyla kazanılabileceğini belirten analist, 1.400 ve 1.700 doları da kritik destek bölgesi olarak görüyor. Bu analizlerin ışığında Poppe, şu açıklamada bulundu:

Ethereum, şu anda kritik bir direnç bölgesiyle karşı karşıya olduğu için bir miktar güç gösteriyor. Uzun zamandır arayacağım bir alan değil.

Ancak Poppe, bunu başarmak için 2250 dolar ile 2000 dolar arasında kısa vadeli bir konsolidasyon gerektiğini de, analizlerine ekliyor.

Ek olarak, Ethereum’un yükselişini, dün elde edilen türünün ilk örneği olan tarihi başarıyla desteklendiğini belirten analist, kripto tarihinde ilk kez ETH adres etkinliğinin, BTC adres etkinliğinin üzerine çıktığını ekledi. Analist bu durumun, Ethereum için ihtiyaç duyulan iyimser havanın oluşmasına da yardımcı olacağını belirtiyor.

Diğer altcoin’ler Cardano ve Vechain

Poppe’ye göre, şaşırtıcı bir şekilde Cardano son zamanlarda dalgalı hareketler sergilemiyor. Bir haftadan uzun süredir ADA, kritik 1 dolarlık destek ve kritik 1,3 dolarlık direnç aralığında (1,37-1,41 dolar) zaman geçiriyor. Bu direnç, analiste göre aynı zamanda ADA’nın 1,6 dolara ve sonrasında 1,8 dolara yükselebilmesi için kırılması gereken önemli bir aralık.

Analist ayrıca, son zamanlarda Charles Hoskinson’nın ADA için El Salvador ile ilgili planları olduğunu ve Cardano’nun da yasal bir para birimi olmayı hedeflediğini belirtti:

Bazı yetkililerle görüştük ve bir devlet ziyareti yapabilirim… Başkanla görüşeceğiz ama temelde onların ellerinde olacak… Bu yörüngedeki insanlar, ülkeyi Bitcoin’in ötesinde dijitalleştirmeye istekli olduklarını kesinlikle dile getirdiler ve iki ile dört hafta içinde gelişmeler tam olarak anlam kazanmış olacak.

Usta analistten VeChain tahminleri ve kritik seviyeler

Son olarak, VeChain’i yorumlayan analist, VET-BTC eşleşmesine göre VeChain kritik destek bölgesine doğru ilerlediğini belirtiyor. Bu seviyelerin, 190 ile 210 sats (0.00000001 BTC) arasındaki seviyeleri içerdiğini açıklayan analist, VET’in bu desteğin altına gerilemesiyle 140-160 sats desteklerinin çalışacağını ekliyor.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Michael van de Poppe altcoin yatırımcılarını ayrıca ilgilendiren şu paylaşımda da bulundu. Analiste göre güncel düşük fiyatlar, 5 ve 25 kat kazançlar için güzel bir başlangıç.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.