Ethereum İçin Beklenen Tarih Belirli Oldu: ETH Fiyatı Sıçradı!

0

Ethereum (ETH)’un Londra hard forku yükseltmesine bir aydan kısa bir süre kaldı ve birkaç müşteri bunu zaten onayladı. Uzmanlara göre, Londra hard forku uygulaması, NFT piyasa değerini yaklaşık 10 kat gibi önemli ölçüde artırabilir. Bu haberle ETH fiyatı sıçradı ve 2.300 doların üzerine çıktı. Ayrıca kripto para, son 7 günde yüzde 10’dan fazla artış kaydetti.

Belli oldu: Ethereum Londra hard forku 4 Ağustos’ta gerçekleşecek!

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Etheruem (ETH), son 24 saatte %4,83 artışla bir kez daha 2.300 dolar seviyelerini aştı. Basın zamanında ETH, 272 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 2.385 dolardan işlem görüyor. ETH’deki son fiyat artışı, geliştirici Tim Beiko’nun Ethereum Blockchain’i için uzun süredir beklenen London hard forku yükseltmesinin bundan bir aydan kısa bir süre sonra devreye gireceğini açıklamasıyla geldi. Londra hard forkunun lansmanı gelecek ay 4 Ağustos’ta 12.965.000 blok ile gerçekleşecek.

Tim Beiko çoğu müşterinin bunu zaten onayladığını söylediği için bu iyimser bir zaman grafiği. Ayrıca, geliştirici ileride ciddi bir itiraz beklemiyor. Ancak bunun için nihai karar Cuma günü yapılacak olan çekirdek geliştirici toplantısında verilecek. Londra hard forku, Proof-of-Stake ETH 2.0’ın gelecekte uygulanmasına yol açacak yol haritasının bir parçasıdır. Son sürüme karar vermeden önce, geliştiriciler London hard forkunu Ropsten ve Goerli test ağlarında başarıyla uyguladılar.

Londra hard forku beş ETH İyileştirme Protokolü (EIP) getirecek

Önerilen değişikliklere göre, Londra hard forku beş Ethereum İyileştirme Protokolü (EIP) getirecek. Aralarında en dikkate değer olanı EIP-1559 uygulamasıdır. EIP-1559, Ethereum Blockchain’ini deflasyonist yapan yeni bir GAS ücreti modelini beraberinde getiriyor. ETH GAS ücretindeki hızlı artışı kontrol etmek için bir “temel ücret” yapısı getiriyor. Ethereum madencileri, madenci gelirini önemli ölçüde azaltabilecek GAS ücretlerinin bir kısmını yakmaya çalıştığı için EIP-1559 uygulamasına itiraz ettiler.

Ancak bu karar, ETH yatırımcıları/trader’larının yanı sıra Ethereum Blockchain’inde büyük işlemler yapan DeFi oyuncuları tarafından memnuniyetle karşılandı. Bir diğer önemli gelişme, Ethereum’un zorluk bombasını 1 Aralık’a kadar geciktiren EIP-3554 olacak. Bu mekanizma, Ethereum Blockchain’inde madenciliğin zorluğunu ciddi şekilde artıracak. Böylece, Ethereum 2.0 PoS’a geçerken, Ethereum Proof-of-Work modelini etkili bir şekilde donduracak. Beklentiler, Londra hard forku uygulamasının NFT piyasa değerini yaklaşık 10 kat artırabileceği yönünde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.