Ethereum İddiası: Satış mı yoksa Hodling Vakti mı?

0

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere, lider altcoin Ethereum, 18 Haziran’dan bu yana ilk kez 2.300 doların üzerine çıkmayı başardı. ETH bu bölgede zaman geçirirken, yatırımcılar satış mı yoksa hodling’e devam mı? diye, merak ediyor. Kripto analisti Biraaj T’nin iddialı Ethereum tahmini ve yorumuyla, bu önemli iki seçeneği değerlendiriyoruz…

Analist Ethereum’un alım/satım oranının sürekli düştüğünü vurguluyor

Ethereum 2.300 doları aştığından beri önemli bir oranda yükselmeyi başardı. ETH, 18 Haziran’dan bu yana ilk kez 2.300 doların üzerinde zaman geçirmeye başlarken, analiste göre bu seviyenin yükseliş momentumunu destekleyen önemli göstergeler bulunuyor. Bunlardan ilki Ethereum’un alım/satım oranı oluyor. Analist, Alım/Satım Oranı için açık faiz’in 0,91 olduğunu belirtirken, son birkaç hafta içinde bu oranın 0,59’a düştüğünü ekliyor. Yatırımcıların şu anki grafiğe göre satış baskısının azalmasıyla fiyatların iyileşmesini beklediğini belirten analist, bir diğer önemli göstergeye de dikkat çekiyor.

Analist Biraaj T’nin gözlemlediği bir diğer önemli veri, yatırımcıların %27’sinin Ethereum’un Temmuz ayı sonuna kadar 2.600 doların üzerinde kapanmasını beklemesiyle geliyor. Analiste göre bu senaryo, Ethereum (ETH)’un tahmini 3.000 doları tekrar test etmesiyle sonuçlanabilir. Bu göstergelerin boğa yanlısı sonuçlar verdiğini ekleyen analist, tersi senaryolara işaret eden göstergelerinde bulunduğunu ekliyor.

Analiste göre Ethereum tahmini için diğer borsalara göz atmak önemli

Ethereum vadeli işlemlerinin, çeşitli borsalarda farklı sonuçlar ortaya koyduğunu belirten analist, bu durumun birden çok faktöre temas ettiğini aktarıyor. Genel fonlama oranının pozitif olması, long pozisyonların short emirlere karla ödeme yapmasıyla sonuçlandığı için, analiste göre durum pozitif. Ancak farklı platformlarda değişken oranlar, belirsizliği sürdürüyor.

Peki analiste göre mevcut fiyat yapısı ne öneriyor?

Geçen haftayı da göz önünde bulundurduğumuzda, Ethereum’un %17’nin üzerinde güç kazanıp, sonunda 2.300 doların üzerinde kapanması, analiste göre olumlu bir dönüş. Ancak yine de mevcut grafik gözlemlendiğinde, 2.300 doların altına çekilmesi için ETH‘nin üzerindeki baskı devam ediyor. Eğer lider altcoin bu baskıdan kurtulabilirse, analiste göre 2.650 dolar direncine ulaşmak mümkün olacaktır. Bu fikri kesin olarak onaylamanın erken olduğunu belirten analist, Ethereum’un düşme ihtimalini de göz önünde bulundurmasını ekleyerek sözlerini sonlandırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.