Ethereum’un Merakla Beklenen Güncellemesi Goerli Ağında!

0

Ethereum (ETH)’dan büyük haberler var. Merakla beklenen Londra güncellemesi, bugün Goerli test ağında yayınlandı. Goerli’de yapılan işlemler sonucunda birkaç saat içinde çok sayıda ETH yakıldı. ETH’deki bu önemli gelişmenin detayına birlikte bakalım…

Ethereum (ETH)’un Londra ağ yükseltmesi Goerli test ağında yayınlanıyor

EthHub’ın kurucusu Anthony Sassano’ya göre, çok beklenen Londra güncellemesi kısa süre önce Goerli test ağında yayınlandı. Yükseltme, 5062605 numaralı blokta etkinleştirildi ve yükseltmenin 24 Haziran’da 10499401 numaralı blokta Ropsten test ağında etkinleştirilmesinden sonra geldi. Ayrıca, en son ve önceki dağıtımlar eşleştirildi.

Aynı süreçteki bir sonraki adım, 7 Temmuz’da Rinkeby test ağında Londra yükseltmesinin uygulanması olacak. Yükseltme test ağlarında başarıyla etkinleştirilir etkinleştirilmez Ethereum ana ağında etkinleştirme için bir blok ayarlanacak. Londra yükseltmesi, 1559, 3198, 3529, 3541 ve 3554 dahil olmak üzere bir dizi EIP’yi içeriyor ve ikincisi, Proof of Stake’e geçişe hazır olmadığı için zorluk bombasını 1 Aralık’a kadar ertelemeyi amaçlıyor.

Londra güncellemesi, 7 Temmuz tarihinde Rinkeby ağında denenmeye başlayacak

Londra‘da bulunan en tartışmalı kod değişikliklerinden biri, Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559’dur. EIP 1559, temel ücret adı verilen tüm on-chain işlemlere minimum bir ücret getirerek Ethereum’un ücret dinamiklerini kökten değiştirecek. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Londra güncellemesi, Goerli ağında test edildikten sonra 7 Temmuz tarihinde Rinkeby ağında da denenmeye başlayacak. Bu süreçlerin ardından geliştiriciler, Londra’yı ana Ethereum ağında aktifleştirecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.