Facebook Libra Topluluğu Bug Bounty programını açtı

0

Facebook kısa süre önce stabil kripto para birimi Libra için gerekli geliştirmeleri devam ettirirken karşımıza Calibra ismiyle bir dijital cüzdan da tanıtmıştı. Bugün Calibra için Facebook Libra Topluluğu Bug Bounty programını açtı.

Facebook Libra Topluluğu Bug Bounty programını açtı!

Facebook stabil kripto para birimi Libra’yı kısa süre önce duyurmuştu. Ardından kısa süre içerisinde Calibra olarak farklı bir uygulama ile de karşımıza çıktı. Şirket bu sıralar yaşadığı güvenlik sorunlarından dolayı kaybettiği güveni geri toplama planları yapıyor.

MasterCard, Visa, PayPal, eBay, Uber, Lyft, Farfetch ve tabii ki Facebook gibi 28 şirket tarafından desteklenen Libra Topluluğu, Bug Bounty programını başlattığını duyurdu. Bu programın temel amacının Calibra uygulamasının en güvenli şekilde kullanıcılara sunulması olduğu açıklandı. Libra Geliştirici Ekosistemi Başkanı Michael Engle ise uygulama içerisinde bulunan önemli hata raporları ve güvenlik açıkları için 10.000 dolara kadar ödeme yapacaklarını bildirdi.

Şirketin Calibra isimli dijital cüzdanını 2020 yılına kadar piyasaya sürmesi beklenmiyor olsa da piyasaya sürülmeden önce bütün güvenlik açıklarının kapatılması hedefleniyor. Çünkü şirket büyük bir finansal alt yapı içerisine girerek aslında önemli de bir risk alıyor.

Bug Bounty nedir?

Bug Bounty bir hata ödül programı olarak karşımıza çıkıyor. Birçok web sitesi, organizasyon, yazılım geliştiricisi tarafından bireylerin bilhassa istismarlar ve güvenlik açıkları ile ilgili hataları bildirmek için para aldığı soyut bir sistem.

Facebook Calibra nedir?

Facebook’un sosyal ve finansal veriler arasında ayrım yapmasını sağlamak için Libra ağı üzerine inşa ettiği bir dijital cüzdan uygulaması ve altyapısı. Kullanıcılara sunulduktan sonra Calibra’nın oyunlar ve e-ticaret özellikleri için de web üzerinde kullanılabileceği iddia ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.