Facebook’ta yeni devir resmen başladı

0

Popüler içerik paylaşma platformu Instagram‘ın da test etmeye başladığı beğeni gizleme hamlesi, Facebook için de test edilmeye başlanıyor. Facebook beğeni gizleme hamlesinin test sürüşlerinin ilki Avustralya’da başlayacak. Bu hamle ile paylaşılan gönderilerin beğeni sayısını yalnızca gönderiyi paylaşan kişi görebilecek.

Bu kararın uygulamaya geçilmesi için başlayan görüşmeler sonucunda 27 Eylül tarihinde testler başlıyor. Bir e-posta ile detayları ortaya çıkan karar için, Facebook’un beğeni ve video görüntülenme sayısının gizlenmesine dair bir test yapıldığı bildirildi.

Ayrıca sosyal medya devi, bu verilen kararın insanların deneyimini iyileştirip iyileştirmediğine dair geri dönüşleri de değerlendireceğinin altını çiziyor.

Facebook beğeni gizleme hamlesi Instagram kararının ardından geldi

Hatırlayacağınız gibi Eylül ayında Facebook’un sahip olduğu şirketlerden olan Instagram, beğeni gizleme hamlesinin test edilmesiyle gündeme gelmişti.

Bu kullanıcıların beğeni sayısına göre, kendilerini yönlendirmelerinin önüne geçmek amacıyla yapılıyor. Paylaşılan gönderilerin beğeni veya yorum baskısını kaldırmayı amaçlayan sosyal ağ, erken test sonuçlarını heyecanla beklediğini aktarıyor.

Temmuz ayından itibaren Instagram beğeni gizleme testi, Avustralya, Kanada, Brezilya, Yeni Zelanda, İrlanda, İtalya ve Japonya gibi ülkelerde başlatılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.