FedEx’den Huawei için açıklama geldi

0

ABD-Huawei gerginliğinin büyük şirketlere etkilenen şirketlere FedEX’de katıldı. Ürünlerin el konulması hakkındaki suçlamalardan sonra ABD menşeili kargo şirketi açıklama yaptı.

FedEX, Huawei için özür açıklaması

FedEX, mallara uygunsuzca el koyduğu suçlamasıyla gündeme gelmişti. Bunun üzerine FedEx, bu olaydan ötürü bir özür metni yayınladı ve bu sorunun ABD’den kaynaklandığını açıkladı.

Geçtiğimiz ay FedEx’in, Çin’e gönderilmesi gereken kargoları ABD’ye götürmesi üzerine şikayetçi olmuştu. Bunun üzerine Çin hükümeti FedEx hakkında soruşturma başlattı. FedEx’in alt şirketi Flex hakkında da incelemelerin sürdürüldüğü biliniyor.

FedEx tarafından yapılan açıklamada ABD Güvenlik Dairesi ile karmaşık olayların içindeyken bu gönderilerin kendilerine geldiğini açıkladı. Bu karışıklıktan dolayı oluşan sorunlar için Huawei ve tüm müşterilerinden özür diledi.

Yerel basın tarafından hazırlanan bir rapora göre ABD’nin Çinli şirkete yaptırımlarının başlamasının ardından, Huawei’ye ait 102 milyon dolarlık ürün, FedEx’in Çin’deki fabrikalarında tutuluyor. Mallarının 58 milyon dolarlık kısmını geri almayı başarmışken geri kalan kısmı için de çalışmalar yürüttüğü söyleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.