G20 Sonrası Bitcoin İçin Nasıl Geçecek?

0

Japonya’da düzenlenen G20 zirvesi geride kaldı. Dünyanın en büyük 20 ekonomisinin liderlerinin geldiği zirvede, birçok konuda önemli görüşmeler yapıldı ve bu görüşmeler arasında Bitcoin ve kripto paralar da yer aldı. Bu kripto paraların geleceğinin ne olacağı, sürecin nasıl ilerleyeceği ve her şeyden de önemlisi, regülasyon konusunda nasıl tedbirler alınacağı konuları çok büyük bir önem teşkil ediyordu.

Bu alanda genelde eski söylemlerin tekrarlandığını görmekteyiz ve devletlerin en azından şu an için yeni bir adım atmaktan imtina ettiğini söylemek mümkün. ancak bu demek değil ki gelecekte Bitcoin ile ilgili devletler sessiz kalacak.

Hatta öyle ki, kripto para sektörünün ünlü analistlerinden bazıalrı, G20 sonrası Bitcoin’in ciddi bir artış yakalayacağını öne sürüyor. Elbette grafik ve teknik analize dayanmayan ve daha çok temel analiz ve tahmin bileşenlerini içeren bu ifadelere, diğer tüm ifadeler gibi, biraz tedbirle yaklaşmakta fayda var ancak görünüşe göre, bu iddialar çok güçlü.

Bakalım, bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde ne gibi gelişmeler bizi bekliyor olacak? Gerçekten de G20’nin Bitcoin ve kripto para sektöründe beklenen regülasyonlar yolunda bir adım atması, süreci çok iyi bir yere evirebilir.

G20 Sonrası Bitcoin İçin Nasıl Geçecek? yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.