Galatasaray taraftarları için kripto para dönemi!

0

Kripto paranın adını her geçen gün daha fazla duyuyoruz. Bitcoin ile hayatımıza giren kripto paralar gün geçtikçe çoğalıyor. Ülkemizden de bu konuda atılmış adımlar ortaya çıkıyor. Son olarak, Galatasaray Spor Kulübü, kendi kripto para birimini geliştireceğini duyurdu. Galatasaray kripto para birimi, socios.com ile birlikte geliştirilecek.

Galatasaray kripto para birimi geliyor

Galatasaray’ın kripto para ile ilgili çalışmalar yaptığı haberleri geçen aylarda gündeme gelmişti. Aynı zamanda kulübünde Blokchain geliştirme şirketi Chiliz ile anlaşma yaptığı da açıklanmıştı. Bu anlaşmanın sonucu olan Galatasaray kripto para birimi için ilk adımı attı.

Konuyla ilgili resmi açıklama Galatasaray cephesinden geldi.

Sarı kırmızılı kulüp açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma ve Atletico Madrid gibi Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin de kullandığı Socios.com taraftarımıza “Taraftar Token’ı” olarak bilinen dijital varlıklara sahip olma seçeneği sunacak, kulübümüzle daha yoğun etkileşime girme ve daha yakın olma imkanı Türkiye’de bir ilk olacak. Taraftarımız, Socios.com aracılığıyla yapılacak taraftar oylamalarına katılarak kulübümüzle ilgili kararlarda söz sahibi olma imkanı yakalayacak.”

Galatasaray Taraftar Token, 2020 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek. Bu token’a sahip olmanın, internetten bir şey satın almak kadar kolay olacağı söyleniyor. Satın almalar Socios.com üzerinden gerçekleştirilecek.

Galatasaray Taraftar Token ile birlikte taraftarlar özel deneyimlerden, hak ve imkanlardan da yararlanabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.