Galaxy Fold için işbirlikleri sürüyor

0

Katlanabilir telefonlar akıllı telefon dünyasına yakın zaman önce damga vurdu. Tasarım değiştiren telefonlar, kullanıcıya hem telefon hem de tablet deneyimini bir arada sunuyor diyebiliriz. Ancak, katlanabilir telefonların ekranlarından faydalanabilecek uygulamalar olmadıktan sonra bir yanı eksik kalacak. Bunu farkında olan üreticiler, uygulamaları entegre etmek için kolları sıvadı. Galaxy Fold uygulamaları için hazırlıklar devam ediyor.

Galaxy Fold uygulamaları geliyor

Samsung Galaxy Fold artık resmen tanıtıldı. İkinci tanıtımı yapılan akıllı telefonun satışları da Güney Kore’de başladı. Yakında Avrupa’da da boy göstermeye başlayacak telefon için şimdilerde mobil uygulama çalışmaları yapılıyor. Samsung, Amazon Prime Video, Facebook, Spotify ve Twitter gibi şirketlerle Galaxy Fold desteği için birlikte çalışıyor.

Samsung ve Google’ın kullanıcı deneyimini artırmak için aylardır test laboratuarlarında birlikte çalıştığı da biliniyor.

Ayrıca, Android 10‘un da katlanabilir telefon desteğinin nasıl olacağı ile ilgili bazı bilgiler de ortaya çıktı. Android 10‘un uygulamaları yeniden boyutlandırma ve uygulamalar arasındaki geçişler konusunda Galaxy Fold ile uyumlu olacağı söyleniyor. Geliştiricilerin yeni bie emülatör ile çoklu ekran geçişini test ettiğini de belirtelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.