Galaxy Fold kesimlerine ayrıldı! İşte değişiklikler

0

Samsung’un Şubat ayında tanıtımını gerçekleştirdiği, katlanabilir telefonu Galaxy Fold‘un çıkışının ekran kırılması sorunu nedeniyle ertelendiği ve geçtiğimiz ay sınırlı sayıda ülkede satışa sunulduğu artık herkes tarafından bilinir hale geldi.

Galaxy Fold’un başta ekran menteşesi olmak üzere birçok bölümünde değişikliğe gidildi. Bu nedenle iFixit gibi platformlar testlerini yenilemek zorunda kaldı. Yenilenen Galaxy Fold iFixit ekibinin konuğu oldu ve detaylıca incelendi.

Galaxy Fold iFixit ekibinin konuğu oldu

iFixit ekibi, ekran ile destek plakaları arasına yerleştirilen ekstra metal katmanın telefonun ekranını güçlendirdiğini belirtiyor. Bunun yanı sıra akıllı telefonun menteşeleri darbelere karşı koruyucu bantlar ile güçlendirilmiş durumda.

Bunun yanı sıra menteşelerin arasına toz geçmemesi için kapaklar eklenirken, menteşenin yapısı halen ciddi bir tartışma konusu. Yenilenen Galaxy Fold’u satın alıp sorun yaşadığını belirten kullanıcıların sayısı da oldukça fazla.

iFixit’in Samsung’un katlanabilir telefonu için belirlediği puan oldukça kötü. 10 üzerinden 2 puan alan Galaxy Fold’un tamirinin oldukça zor olduğu belirtiliyor. Oldukça kırılgan yapıda olan ve bu nedenle tamir işlemlerini zorlaştıran telefonun bataryasında güçlü yapışkanlar kullanılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.