Galaxy Note 10’un bir özelliği Windows 10’a geldi

0

Samsung’un akıllı telefonlarını bir bilgisayara dönüştüren ve bu cihazların bilgisayarlar ile uyumlu çalışmasını sağlayan DeX, Galaxy Note 10 eşliğinde güncellenmişti.  Windows, kendi internet sitesinden bir açıklama yaparak bu özelliği bünyesine eklediğini duyurdu.

Windows 10 Insider Preview Build 18999 duyuruldu

Bu senenin ağustos ayında gerçekleştirilen Samsung Unpacked etkinliği, gelen aramalara bilgisayar aracılığı ile cevap vermek isteyenleri memnun etmeyi başardı.

Bundan böyle kişisel çağrıları veya iş aramalarını yanıtlamak için herhangi bir USB bağlantısına gerek kalmadığını söyleyen Windows, Your Phone Android yazılımına güveniliyor.

Yeni sistem sayesinde artık Android telefonlarından gelen aramalar, kişisel bilgisayarlar tarafından kontrol edilebiliyor. Bluetooth desteğine sahip olan uygulama, arama dışında kullanıcıya metin ve sesli metin seçeneklerini de sağlıyor.

Your Phone Android uygulamasında mevcut olan arama özelliğini kullanmak isteyenlerin sahip olması gereken minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

Android 7.0 veya daha üst bir Android versiyonu kullanan akıllı telefon

— Bluetooth radyosuna sahip olan bir Windows 10 tabanlı PC

— 19H1 veya daha üst bir Windows yapısı

Windows 10 build 18362.356 veya daha üst bir sürüm

Windows 10 Your Phone Android uygulaması neler sunuyor?

Henüz hazırlık aşamasındaki Your Phone Android uygulaması, tam ve kararlı bir yapıya kavuşmak adına biraz daha süreye ihtiyaç duyuyor. Kullanıcıları uyaran Windows, yeni sistemin bazı hatalara sebep olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu arayüzü kullanmak isteyenler herhangi bir Samsung model telefona ihtiyaç duymayacak. Windows 10 Insider Preview Build 18999 (20H1) sayesinde gelen yenilik, teknolojiyi takip edenlere şunları sağlıyor:

— Gelen aramaları PC üzerinden cevaplamak

— Seçtiğiniz kişiyi aramak

— Yukarıda belirtildiği üzere gelen aramaları yazı veya sesli mesaj vasıtasıyla reddetmek

— Arama geçmişine erişmek

— PC ve telefon arasındaki aramaları sorunsuz bir şekilde iki tarafa iletmek

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.