Galaxy S10 Android 10 Beta son evreye geldi!

0

Google’ın Eylül ayının ilk haftasında kullanıcılarla buluşturduğu Android 10 için Samsung gibi üreticiler hazırlıkları aylar öncesinden başladı. Galaxy S10 Android 10 Beta sürecinin başlayacağını iki gün önce sizlere duyurmuştuk.

Android 10 işletim sistemi ile birlikte cihaz OneUI 2.0 kullanıcı arayüzüne kavuşacak. Beta güncellemesi ilk olarak şirketin ana vatanında yani Güney Kore’de kullanıcılara sunulacak. Ancak, bir süre daha beklenmesi gerekiyor.

Galaxy S10 Android 10 Beta birkaç gün içinde yayınlanacak

Samsung’un resmi topluluk forumunda güncelleme sorusuna yanıt veren bir Samsung temsilcisi, Galaxy S10 Android 10 Beta’nın Ekim ayının ortasına ertelendiğini belirtti. Bu durumda dünya genelindeki test süreci de ertelenecek.

Bazı kaynaklar ise testlerin Güney Kore’nin yanı sıra Almanya’da bugün itibariyle başlatıldığını belirtiyor. Bunun yanı sıra test sürecinin detayları da paylaşıldı.

Güney Kore’de 10000 kişi Galaxy S10 Android 10 Beta testlerine dahil edilecek. 5000 kişi SK Telecom, 2000 kişi KT Telecom, 2000 kişi LG Uplus olmak üzere kontenjan operatörlere bölünmüş durumda. Geriye kalan 1000 kişi ise herhangi bir operatörden satın alınmayan Galaxy S10’a sahip kişiler için ayrıldı.

One UI 2.0 Beta sürümünün testleri için ikinci etap 21 Ekim tarihinde başlarken, 14 Kasım tarihine kadar devam edecek. Galaxy S10’un ardından tahmin edilebileceği gibi ikinci sırada Galaxy Note 10 modeli bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.