Goldman Sachs: Yeni Başladı! Altın Fiyatı Bu Düzeylere Gidiyor

0

Goldman Sachs analisti Mikhail Sprogis, önemli tahminlerde bulundu. Mikhail Sprogis, altın’ın yukarı yönlü hareketinin yeni başladığını söyledi ve ONS başına 2.000 dolarlık altın fiyatı hedefini yeniden onayladı.

Mikhail Sprogis: ONS başına 2.000 dolarlık altın fiyatı hedefim var!

Goldman Sachs analisti Mikhail Sprogis piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Tasfiyenin bir sonucu olarak, altın şimdi ılımlı enflasyon ve devam eden küresel ekonomik toparlanma ile Goldilocks senaryosu altında yeniden değerleniyor. Bu nedenle mevcut reel kur üzerinden büyük bir iskontoyla işlem görüyor. Tahminlerimize göre, mevcut altın fiyatı, şu anda piyasa tarafından tahmin edilen %-0,87’ye kıyasla %0,1’lik reel oran ile uyumludur. Temel senaryomuzda, küresel ekonomik toparlanma devam ettiğinde ve enflasyon düşük kaldığında, bu indirimin devam etmesini ve yalnızca reel oranlarda mütevazı bir artış ve gelişmekte olan ülkelerde devam eden refah iyileşmelerinin etkisiyle altın için yalnızca ılımlı bir yukarı yönlü potansiyel görmeyi bekliyoruz.

Mikhail Sprogis: Altın burada iyi bir stratejik alım olabilir

Son birkaç ayda altın, ‘enflasyon faktörü korkusu’ ile yüksek oranda ilişkiliydi. Mikhail Sprogis FED’in şahin sürprizinden sonra fiyatların keskin bir şekilde düzeldiğini söyledi. Mikhail Sprogis “Sadece enflasyon ticaretini tersine çevirmekle kalmadı, aynı zamanda enflasyon için piyasa fiyatlarını da ortadan kaldırdı.“ dedi. Son olarak, Mikhail Sprogis açıklamalarına şunları ekledi:

Küresel ekonomik toparlanmanın beklendiği gibi gelişmediği veya enflasyonun beklentileri önemli ölçüde aşmaya başladığı bir senaryoda, düşük değerlemesi ve yatırım topluluğu tarafından düşük tahsisi göz önüne alındığında, altın için önemli bir yukarı yönlü potansiyel görüyoruz. Bu nedenle, makro oynaklığın kuyruk risklerine karşı korunmak isteyen portföy yöneticileri için altın’ın burada iyi bir stratejik alım olabileceğine inanıyoruz.

Goldman Sachs’ın farklı bölümü: Altın en iyi değer saklama aracı değil!

Bu yorumların, ABD Yatırım Bankası Goldman Sachs’ın “Altın en iyi değer saklama aracı değil” diyen bölümden farklı bir departman tarafından yapıldığı belirtilmelidir. Bu çalışma, bir yatırım bankasının tüketici ve varlık yönetimi departmanı tarafından değil, emtia departmanı tarafından yapılmıştır. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın fiyatı tahmini için “Profesyonel Analistler: Altın Bu Seviyelerden İşlem Görecek!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.