Google Asistan ünlü sesine kavuşuyor

0

Google Asistan bünyesine yeni ve ünlü bir ses ekledi. ABD’de kullanıma sunulan bu özellik ”hey Google, talk like Issa” dediğinizde Issa Rae‘nin sesinden hava tahmini alabilirken aynı zamanda Google üzerinden arama da yapabilirsiniz. Keyifli bir deneyim yaşatmak isteyen Google, zaman zaman Asistan’ında farklı sesleri deniyor. Bir süredir konuşulan John Legend sesi Nisan ayında kullanıma sunulmuştu. Şimdi ise şirket Asistan için oyuncu ve şarkıcı Issa Rae‘nin sesini kullanmayı tercih ediyor.

Google Asistan Issa Rae ile canlanıyor

Google Asistan’ının gelişmesi için farklı sesleri bünyesine katıyor. Kullanıcı deneyimleri üzerine odaklanan şirket, Issa Rae’nin sesini ekleyerek kullanıcılara tanıdık bir ses ile sesleniyor. ”hey Google, talk like Issa” denildiğinde çalışan özellik ile bugün şemsiyeye ihtiyacım var mı? ya da bana bir espiri yap şeklindeki komutlara da keyifli cevaplar alınmasını sağlıyor.

Google, doğal insan seslerine kullanıcıları kavuşturmak için ilk etapta ünlü sesleri kullanmaya başvuruyor. Eklemeden geçmeyelim Issa Rae, Google Asistan için John Legend’dan sonra ikinci ünlü ses olarak karşımıza çıkıyor. Google entegreleri cihazların hepsinde çalışan bu seslendirme, iOS ve Android cihazlar için de kullanılabilir durumda.

Google’ın paylaştığı Issa Rae videosu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.