Google Camera artık daha yetenekli! Yeni tasarım

0

Henüz piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen tüm detayları bilinen Google Pixel 4’e yüklü olarak gelen Google Camera 7.0 sürümünün APK dosyası geçtiğimiz ay sızdırılmıştı. Yeniden tasarlanan arayüzde, kamera modları deklanşör düğmesinin altında yer alırken, ayarlara ulaşmak için yukarıdan aşağıya kaydırmak yeterli.

Bu sürüm test amacıyla kullanıldığı için yayınlanmazken, Google Camera 7.1 sürümü bugün itibariyle Google Play Store’da yerini aldı. Daha önce belirttiğimiz gibi kullanıcı arayüzü yenilenirken, Social Share gibi özellikler sunuluyor.

Google Camera 7.1 sürümü çıktı! İşte yenilikler

Social Share adından da anlaşılabileceği üzere Google Camera ile çektiğiniz bir fotoğrafı, sosyal medya hesaplarınızda hızlıca paylaşmanızı sağlıyor. Sürekli paylaşım yapan insanların işini kolaylaştıran bir özelliğe benziyor.

Kamera modlarının deklanşör düğmesinin altına alınması daha geniş bir alan sunuyor. Bu sayede önceki sürümlere kıyasla fotoğraf veya video çekimlerinde ekranın daha büyük bir bölümünden yararlanmanız mümkün.

İpucu özelliği fotoğraf çekerken telefonu doğru tutmamanız halinde sizi uyarıyor. Örneğin, öz çekim yapacağınız zaman yanlış bir pozisyonda tutuyorsanız, en iyi fotoğrafı çekebileceğiniz tutuş şekline getirmeniz için öneriler sunuluyor.

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL modelleri 15 Ekim tarihinde resmi olarak tanıtılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.