Google Pixel 4 XL tanıtılmadan incelemesi çıktı

0

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL hakkında ortaya çıkan sızıntılara her gün bir yenisi ekleniyor. Telefon henüz resmi olarak tanıtılmamış olmasa da, dün Vietnam’da yayınlanan inceleme videosunun ardından bu kez inceleme makalesi yayınlandı.

Bu sayede Google Pixel 4 XL özellikleri ve tasarımı tüm detaylarıyla gözler önüne serilmiş oldu. Gelin, şimdi hep birlikte Google’ın yeni amiral gemisinin detaylarına göz atalım.

Google Pixel 4 XL özellikleri

Google’ın yeni amiral gemisinin 6.3 inçlik AMOLED ekranı 1440 x 3040 piksel çözünürlük sunarken, 90 Hz yenileme hızına sahip. Smooth Display özelliği sayesinde ekrandaki içerik algılanarak 60 Hz ile 90 Hz arasında geçiş yapılıyor.

Bu sayede ihtiyaç olmadığında standart yenileme hızı yani 60 Hz kullanılarak pil tasarrufu sağlanıyor. Buna ek olarak Ambient EQ özelliği, Apple True Tone ile benzer şekilde ekranın renk sıcaklığını bulunduğunuz ortama göre ayarlıyor.

Beklediğimiz gibi Pixel 4 serisinde parmak izi okuyucuya veda edildi. Maalesef, ekrandan parmak izi okuyucuda yer almıyor. Yani, iPhone X ve sonrasında tanıtılan modeller gibi biyometrik doğrulama için tek seçenek yüz tanıma.

6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahip olan telefon, Snapdragon 855’den güç alıyor. Bu yıl sıkça gördüğümüz Snapdragon 855, 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2.84 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci.

Telefonun ön tarafında 8 Megapiksel, arka tarafında ise 12 Megapiksel çözünürlüğünde geniş açılı ana kamera yer alıyor. Ancak, telefoto kameranın çözünürlüğü ve odak uzunluğu henüz bilinmezliğini koruyor.

4K / 30 FPS video kaydı gerçekleştirebilen Pixel 4 serisi, Google’ın çift arka kameralı ilk telefonları. Yalnızca bir SIM yuvası bulunuyor. Ancak, eSIM desteğine sahip olduğu için bu teknolojinin olduğu ülkelerde çift SIM ile kullanılabiliyor.

3700 mAh kapasiteli bataryadan beslenen telefonun hızlı şarj özelliğinin detayları, çıkış tarihi ve fiyatını henüz bilinmiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.