Google Pixel 4 XL yeni sızıntılar ile gündemde

0

Özellikle akıllı telefon sektöründe yeni çıkacak modeller ile ilgili birçok iddia ortaya atılıyor. Geçtiğimiz günlerde görselleri sızdırılan Google Pixel 4 XL modeli ile ilgili yeni sızıntılar gündeme geldi. Google Pixel 4 XL yüz tanıma sistemi ile birlikte diğer özellikleri de detaylandırıldı.

Google Pixel 4 XL yüz tanıma sistemi ortaya çıktı

Google geçtiğimiz yıllarda Nexus serisi telefonlarını piyasaya sürmüştü. LG, HTC, Samsung gibi firmalar ile ortak çalışmalar yaparak üretilen Nexus marka telefonlar bazı sıkıntılardan dolayı üretime devam etmemişti. Yakın zamanda kullanıcıları Pixel serisi ile tanıştıran şirket akıllı telefon pazarına sağlam adımlar ile dönüş yaptı. Amiral gemisi olarak tabir edilen telefonlar üreten Google’ın yeni çıkaracağı Pixel 4 XL modelinin görselleri sızdırılmaya devam ediyor.

Google I/O etkinliğinde tanıttığı yeni nesil Google Asistan’ın da bulunduğu görseller büyük yankı uyandıracağa benziyor. Şirket yeni nesil Google Asistan‘ın 10 kat daha hızlı çalışabildiğini iddia etmişti. Asistan’ın “Hey Google” demeye gerek kalmadan işlem yapılabileceğinden bahseden yetkililer işlemlerin sunucu yerine cihazlarda yapılacağını ve bu sayede daha hızlı dönüş alınabileceğini belirtmişti.

Görselleri sızdıran kişiler, bu konuda gözle görülür bir hızlanma olduğunu söylüyor. Her ne kadar cihaz piyasaya çıkıp son kullanıcı tarafından deneyimlenmediği sürece bir şeyler söylemek doğru olmasa da, şirket bu konuda iyi bir yol kat etmişe benziyor.

Face Unlock adı verilen yüz tanıma sistemi hakkında da bilgi verilmiş. Face Unlock sisteminin Apple modellerindeki Face ID ile benzerlik gösterdiğini belirten ekip, yüz kayıt sisteminin Apple ile oldukça benzer olduğunun altını çiziyor. Yüz tanıma sistemi için suratın dairesel hareket ettirilmesini isteyen yeni sistemin gayet iyi bir şekilde çalıştığını söylediler.

Yüz tanıma sisteminin karanlık ortamlarda da iyi performans sergilediğini belirten ekip, telefon baş aşağı tutulduğunda veya yüzün yan profillerinden bakıldığında da telefonun sorunsuz açıldığını söyledi. Cihaz masa üzerinde dururken yüz tanıma sistemini çalıştırmıyor. Bu sayede kullanıcı güvenliği açısından daha iyi sonuç elde edilebiliyor.

Ekip Google Pixel 4 XL modelinde parmak izi okuyucu bulunmadığını açıkladı.

Kamera performansı konusunda Pixel modelleri kendini her geçen gün daha da iyi seviyelere çıkarıyor. Google Pixel 4 XL modeli ile de bu konuda iyi sonuçlar elde edilmiş. Samsung S10+ modeline göre daha iyi fotoğraf çektiğini iddia eden ekip, Pixel 4 XL modelinin daha iyi renk doğruluğuna sahip olduğunu vurguladı. Neredeyse tüm özellikleri sızdırılan, hatta inceleme videoları bile yayınlanan Pixel 4 XL modeli piyasaya çıktığında büyük yankı uyandıracağa benziyor.

İnceleme ekibi Pixel 4 XL ile birlikte Google’ın Soli adını verdiği projesinin de kullanıcıların beğenisine sunulacağını belirtti. Bu özelliğin Huawei Mate 30 serisindeki Hareket Sensörü gibi çalıştığını söyleyen ekip kullanım ile ilgili detaylı bilgi paylaşmadı. Benzer şekilde LG G8 ThinQ Z kamerasında da bulunan hareket algılayan sensörler, telefona temas etmeden kullanım sağlıyor. Daha kolay ve pratik kullanım vaadeden bu özelliğin son kullanıcı tarafından beğenilip beğenilmeyeceği merak konusu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.