Google Pixel 5G geliyor! Çıkış tarihi sızdırıldı

0

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL modelleri henüz tanıtılmamış olmasına rağmen, fiyatı dışında tüm detaylar ortaya çıktı. İnceleme videosu birkaç hafta önce yayınlanan telefonun kamerası ile çekilen fotoğraflar kısa süre önce sızdırıldı.

Japonya’nın ulusal gazetelerinden Nikkei Asian Review, Google’ın 5G desteğine sahip bir Pixel modeli için test üretimine başladığını duyurdu. Tabi cihazın gündemden düşmeyen Pixel 4 modelleri ile alakasız olduğunu belirtmeliyiz.

Google Pixel 5G hakkında ilk detaylar ortaya çıktı

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL’ın üretimi uzun süre önce başladı ve şu anda seri üretim devam ediyor. Bu sayede 15 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan lansmanın ardından cihazlar kısa süre içerisinde satın almaya hazır olacak.

Pixel 5G’nin test üretimi Çin’de gerçekleştiriliyor. Ancak, ABD pazarında satışa sunulacak olan birimlerin iki ülke arasındaki ticaret savaşı nedeniyle başka bir yerde üretilmesi bekleniyor. Vietnam şu anda en iyi seçenek olarak görülüyor.

Bazı kaynaklar bu modelin önümüzdeki hafta duyurulabileceğini belirtiyor. Ancak, genel görüş Gooogle’ın uygun fiyatlı Pixel 4a modelini tanıtacağı etkinlikte yani bahar döneminde Pixel 5G’yi kullanıcılara sunacağı yönünde.

Yeni iPhone modelleri 2020’nin Eylül ayından önce gelmeyeceği için Google, Apple’dan önce 5G destekli bir modeli kullanıcılara sunmuş olacak. Tabi, Google’ın akıllı telefon pazarındaki payı yüzde 0.5 gibi oldukça düşük.

Teknoloji devi bu yıl satışları ikiye katlamayı hedeflerken, telefonun özellikleri şu anda bilinmezliğini koruyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.