Google’ın Sokak Görünümü kameraları değişiyor: Artık her yere girebilecekler…

0

Google Haritalar’ın (Google Maps) sevilen özelliği Sokak Görünümü 15 yaşına girdi ve Google, doğum gününü sokak kayıt hizmetini yeni bölgelere taşıyacak yepyeni bir kamerayı duyurarak kutluyor.

Önceki Sokak Görünümü kameraları bir devenin sırtında taşınmış, bir kar motosikletine bindirilmiş ve hatta uzaya bile götürülmüştü. Ancak hizmetin halen haritalandırmadığı birçok bölge bulunuyor. Resmi Google bloguna göre şirket, yeni kamerayı bir ev kedisi boyutuna kadar küçülterek bunu değiştirmeyi umuyor.

Yeni kamera sadece küçük olmakla kalmayacak, sadece 6,8 kg ağırlığı ile şu anda uzak bölgelerde kullandığı 20 kg ağırlığındaki Trekker mekanizmasından çok daha hafif olacak. Bu yeni Sokak Görünümü kamerası, her şeyi yapabilen ve sonuç olarak ağır olan bir cihaz olmaktan ziyade, haritacıların gerektiğinde bileşenleri ekleyip çıkarmasına izin verecek şekilde özelleştirilebilecek modüler bir yapıya sahip.

Google, bu yeni ve daha hafif tasarımın Sokak Görünümü’nün dağ zirveleri veya yağmur ormanlarının ortası gibi yeni bölgelerden, hatta sadece bir kasabanın daha dar sokaklarından geçmesine izin vereceğini söylüyor. Ayrıca yeni kamera portbagajlı herhangi bir araca monte edilebilir ve bir mobil cihazdan çalıştırılabilir olarak başka hiçbir özel ekipman gerektirmeyecek. Google, bunun filosunun bir parçası olarak çalışacak daha sürdürülebilir hibrit veya tamamen elektrikli araçlar bulmasına ve hizmeti yeni ortaklarla genişletmesine yardımcı olacağını söylüyor.

Şu anda yeni kameranın pilot uygulaması yapılıyor. Ancak kameranın gelecek yıl Google Street View filosunun tam teşekküllü bir parçası olması planlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.