Günün Dünyadan Kripto Haberleri: 6 Ülkeden Kıymetli Açıklamalar!

0

Kripto para birimi dünyası büyümeye devam ediyor. Bu nedenle dünyada farklı ülkelerde öne çıkan kripto para haberlerini sizler için derledik.

Kazakistan kripto paralar için vergi kanununda değişiklik yapmaya hazırlanıyor

Kazakistan’daki madencilik faaliyetinin artmasıyla, milletvekilleri, kripto para madenciliği operasyonlarına vergi ücretleri getirmek için Vergi Kanununda bir değişiklik yapmayı düşünüyorlar. Ülkedeki dijital varlık endüstrisi oyuncuları bu teklife karşı olduklarını ifade ettiler.

ABD’den yeni açıklamalar

ABD düzenleyicileri, yatırımcıları Bitcoin vadeli işlem piyasası ile ilgili potansiyel riskler konusunda uyarıyor.  Yeni bir yatırımcı bülteninde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Yatırımcı Eğitimi ve Savunma Ofisi (OIEA) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) Müşteri Eğitimi ve Sosyal Yardım Ofisi (OCEO), yatırımcıların dikkate alması gereken riskleri sundukları belirtiliyor.

Diğer taraftan ABD’de bir inşaat firması Houstan’da Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kullanacağını açıkladı. Proje, Houston’da kripto para birimini ticarileştiren ilk projelerden biri oluyor.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesine liderlik eden Temsilci Maxine Waters (D-CA), Demokrat Meclis üyelerini Bitcoin ve altcoin’lere odaklanan yeni bir çalışma grubunda topluyor. Waters, bugün merkez bankası dijital para birimleri konusunda sanal bir oturumda Fintech Görev Gücü’ne kısaca katıldı. Kripto para birimlerinin büyümesiyle ilgili endişeleri dile getirme fırsatı buldu.

Rusya Merkez Bankasına sert eleştiri

Bir Rus Devlet Duma üyesi, ülkedeki artan kripto talebini görmezden geldiği için merkez bankasının dijital para birimi endüstrisi üzerindeki sert duruşunu eleştirdi. Yakutsk’un Sibirya bölgesini temsil eden “A Just Russia” partisinin bir üyesi olan Fedot Tumusov, Devlet Dumasının Salı günü yaptığı genel kurul toplantısının ardından Rusya Merkez Bankası’nın kripto endüstrisini düzenleme yaklaşımını eleştirdi.

Tunus kripto para birimleri için yasa değiştirmeye hazır

Tunus Maliye Bakanı Ali Kooli, hafta sonu yaptığı bir televizyon röportajında ​​ülkenin kripto para yasalarını değiştirmeyi planladığını söyledi. Kooli, Bitcoin sahipliğinin “suç olmaktan çıkarılması” gerektiğini söyledi. Önerilen yasa değişikliği, yerel medyanın 17 yaşındaki Tunuslu bir çocuğun Nisan ayında çevrimiçi bir işlem için dijital para birimi kullandığı için tutuklandığını bildirmesinin ardından geldi.

İngiltere’den kripto para açıklaması

Financial News’in haberine göre, TheCityUK’un 15 Haziran tarihinde sanal ortama düzenlenen konferansta İngiltere Merkez Bankası başkanı Andrew Bailey’in, dijital para birimlerinin dış değerinin “hiçbir şey” olabileceğini belirtti. Djital para birimi fiyatlarının “çok istikrarsız” olduğunu iddia etti. Bailey, stablecoinlerin aksine, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin herhangi bir içsel değeri olmadığını yineledi.

El Salvador Bitcoin ile maaş ödemelerini tartışıyor

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önceden yer verdiğimiz üzere Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador hükümetinin 3 bakanlığı şu anda şirketlerin Bitcoin ile maaş ödemesi gerekip gerekmediğini tartışıyor. El Salvador’un Çalışma ve Sosyal Refah Bakanı Rolando Castro, hükümetin şu anda şirketlerin Bitcoin olarak maaş ödemesi gerekip gerekmediğini tartıştığını söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.