Haftalık Altın Varsayımı: Yatırımcılar Neler Beklemeli?

0

Altın vadeli işlemleri, uzmanlara göre, aşırı satıma işaret eden teknik faktörler ve ABD Fed’in bir sonraki para politikası hamlesine ilişkin netlik eksikliği nedeniyle geçen hafta yükseldi. Bir analiste göre altın, düşük ABD Hazine getirileri tarafından desteklendi, ancak kazançlar, daha güçlü bir dolar tarafından sınırlanmış olabilir. Cuma günkü fiyat hareketi, yatırımcıların en son ABD Tarım Dışı İstihdam raporunun ayrıntılarını sindirmeye devam etmesi nedeniyle bu hafta piyasanın yönünün bu iki faktör tarafından belirleneceğini gösteriyor. Peki, bu hafta hangi seviyeler görülecek? İşte analist James Hyerczyk’in altın tahmini

Altın fiyatlarını neler etkiledi?

Piyasa analisti James Hyerczyk’e göre altın fiyatlarının bu hafta desteklenebilmesinin bir nedeni, Cuma günkü raporun Fed’in mevcut faiz artırımları görünümünü önemli ölçüde değiştirmemesidir. Rapor, ABD işgücü piyasasının hala “tam istihdam” kurma görevinden uzakta olduğunu gösterdi.  Altın fiyatları, ABD Hazine tahvillerinin düşmesiyle yükseldi. Getirilerdeki zayıflığın bir nedeni, işsizlik oranında hafif bir artış gösteren Haziran istihdam raporuydu.

ABD’nin Çalışma Bakanlığı’nın Cuma günü bildirdiğine göre, istihdam artışı Haziran ayında 850.000 artan tarım dışı istihdamla birlikte yükseldi. Rakam, Dow Jones’un 706.000’lik tahmininden daha yüksekti ve Mayıs ayında yukarı yönlü revize edilen 583.000’den daha iyiydi. Ancak işsizlik oranı, bir önceki aydaki %5,8’den %5,9’a yükseldi Analist ayrıca, doların son üç ayın en yüksek seviyesine yükselmesinin geçen haftaki altın kazançlarını sınırlandırmış olabileceğine dikkat çekti.  

İşte analistin haftalık altın tahmini

Hyerczyk’e göre geçen haftaki kısa süreli ralli devam edebilir. Ancak Ağustos ayına yaklaşırken kazanımların sınırlı olmasının muhtemel olduğunu, çünkü piyasa katılımcılarının Fed’in teşviklerini azaltmaya başlayacağı o tarihte merkez bankası toplantısını beklediğini söyledi. Analist, bu hafta, trader’ların odak noktasının Fed’in Haziran ayı toplantısının tutanakları (Çarşamba günü açıklanacak) olacağını söyledi. Daha fazla altın haberi için https://bedevaoyunhesaplari.com olarak hazırladığımız “Analist: Altın Fiyatları Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyeleri Görebilir!” isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.