HarmonyOS Android’in yerini alamayabilir

0

Huawei’in kısa bir süre önce duyurmuş olduğu işletim sistemi HarmonyOS üzerinde çalışmalar yürütülmeye devam ediyor. Şimdi de son çıkan haberlere göre Huawei, HarmonuOS üzerinde Android uygulamalarını çalıştırmanın yollarını arıyor.

Geliştiriciler HarmonyOS Android uygulamalarını çalıştırabilmek için ARK Compiler’den yardım alacak. Ancak gelişmeler, bu uygulamanın henüz hazır olmadığını ve düzgün çalışmadığını gösteriyor. Bu yüzden HarmonyOS’in Android’in yerini almaya hazır olmadığı belirtiliyor.

HarmonyOS Android uygulamaları için hazır değil

Birçok geliştirici HarmonyOS’in neredeyse hiçbir Android uygulamasını ARK Compiler ile düzgün derleyemediğini belirtiyor. Hatta geliştiricilerin kendi demo uygulamalarını bile derleyemedikleri belirtiliyor. Bunun başlıca sebeplerinden birinin ise açık kaynak kodlarının geliştiricilerle paylaşılmamış olduğu söyleniyor.

Huawei’in işletim sistemi her ne kadar Android uygulamalarını çalıştıramayacak olsa da kendi içerisinde sorunsuz bir şekilde çalışıyor. İlerleyen zamanlardan uygulama sorununun çözülmesi ile birlikte işletim sisteminin hazır hale gelmesi beklentiler arasında yer alıyor. Ancak birçok kişi Huawei’in, yeni işletim sistemini güç göstergesi olarak kullandığını öne sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.