Honor 20 Pro, DxOMark testini alt üst etti!

0

Huawei’nin alt markası olan ve ülkemizde faaliyet gösteren Honor yeni amiral gemileri Honor 20 ve Honor 20 Pro‘yu tanıttı. Dünyanın ilk f/1.4 diyaframa sahip kamerası ile adeta rakip tanımayan Honor 20 Pro DxOMark testini alt üst etti.

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı inceleyerek değerlendiren DxOMark’ın verdiği puanın detaylarına geçmeden, Honor’un amiral gemisinin kamera özelliklerini hatırlayalım. Telefonun arka kısmında dört adet kamera yer alıyor.

Honor 20 Pro DxOMark puanı açıklandı!

Arka taraftaki 48 Megapiksel çözünürlüğündeki ana kamera, f/1.4 diyafram sayesinde düşük ışık koşullarında yüksek performans sergiliyor. Bu kameraya 16 Megapiksel f/2.2 diyaframa sahip ultra geniş, 8 Megapiksel f/2.4 diyaframa sahip telefoto ve 2 Megapiksel  f/2.4 diyaframa sahip makro lens eşlik ediyor.

f/1.4 diyaframlı kameranın yer aldığı ilk telefon olan Honor 20 Pro’nun, iPhone XS Max’e kıyasla yüzde 50 daha fazla ışık hassasiyetine sahip olduğu belirtiliyor. Ayrıca, sadece 4 cm mesafeden makro fotoğraflar çekilebiliyor.

DxOMark, Honor’un amiral gemisinin kamerasına 111 puan verdi. Fotoğraf konusunda 117 puan alan kameranın video çekiminde elde ettiği puan 97 oldu.

Böylece DxOMark sıralamasında OnePlus 7 Pro, Mate 20 Pro, P20 Pro ve Galaxy S10 Plus gibi modelleri geride bırakan telefon üçüncü sıraya yerleşmeyi başardı. Birinci sırada Huawei P30 Pro ikinci sırada ise Galaxy S10 5G yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.