Huawei 5G teknolojisini satışa çıkarıyor!

0

Huawei 5G teknolojisini destekleyen akıllı telefonları Mate X ve Mate 20 X 5G‘yi Şubat ayında tanıtmıştı. Katlanabilir Mate X modeli halen piyasaya sürülmezken Mate 20 X 5G, İngiltere gibi bazı ülkelerde aktif olarak kullanılmaya başlandı.

Her iki akıllı telefonda 5G bağlantısını sağlamak için 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Kirin 980 işlemciye, Balong 5000 modem eşlik ediyor. Son dönemde ABD krizi ile gündemde olan ve Mate 30 modelinde Google uygulamalarına yer veremeyecek olan Huawei’den hiç beklenmeyen bir açıklama geldi.

Huawei 5G teknolojisini batılı bir şirkete satmak istiyor!

Yakın bir zamanda yapılan röportajda Huawei CEO’su, şirketin 5G varlıklarını satmayı düşündüğünü açıkladı. Ayrıca, Huawei’nin Batı’da bir yerlerde, yani Asya’nın dışında bulunan bir alıcı arayacağını da ekledi.

Şu ana kadar Huawei’nin 5G çalışmalarına kimse talip olmadı. Alıcıların mevcut bir teknoloji şirketi veya tamamen yeni bir şirket olabilir. Satın alacak olan şirket ürünlere erişimi engellemek konusunda özgür olacak.

5G lisans portföyü, kodları, plan ve üretim bilgilerine tam erişim sağlanabilecek. Huawei’nin büyük emek harcadığı ve dünyanın en iyisi haline geldiği 5G teknolojisi konusundaki çalışmalarını satışa çıkarması birçok kişiyi şaşırttı.

Bu satışın sebebinin ABD olduğu şüphesiz bir gerçek. Çinli teknoloji devi, 5G konusunda hakimiyetini koruyor olsa da, ABD tarafından uygulanan ambargo ve diğer ülkelere yapılan baskılar işleri oldukça zorlaştırıyor.

Huawei bu satış için istediği tutarı henüz açıklamadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.