Huawei, 7680 FPS ağır çekimin ayrıntılarını açıkladı!

0

Huawei Mate 30 Pro‘yu diğer akıllı telefonlardan çok daha farklı kılan 7680 FPS ağır çekim özelliğinin detayları oldukça merak ediliyordu. Bu günümüzde birçok telefonda yer alan 960 FPS ağır çekimin 8 kat daha yavaşı anlamına geliyor.

HUAWEI Tüketici Elektroniği Grubu Başkan Yardımcısı Bruce Lee, Mate 30 Pro’nun günümüz standartların oldukça üzerinde olan kare / saniye hızına nasıl ulaştığını açıkladı. Tahmin edildiği gibi yapay zeka ve NPU’nun payı oldukça yüksek.

Huawei 7680 FPS için özel bir yöntem kullanıyor

Telefon 0.12 saniyelik çekimler yapıyor ve bunlar 32 saniyelik 30 fps ağır çekim videolara dönüştürülüyor. Bu verilerin işlenmesinde ISS, CPU, GPU ve NPU aktif rol alıyor.

Bu kapsamda Huawei’nin yazılımın yanı sıra donanımdan büyük güç aldığını rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Tabi, Huawei’de insan reflekslerinin kayda başlamak için en iyi zamanı seçmek için yeterince hızlı olmadığının farkında.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için NPU, 0.12 saniyelik videonun ne zaman başlatılacağını bir AI algoritması kullanarak seçiyor ve 1 saniyelik bir videoyu analiz ediyor. Bu işlem sırasında yaklaşık 2 GB RAM kullanımı ortaya çıkıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.