Huawei Freebuds 3 özellikleri belirli oldu

0

Huawei, akıllı telefonların yanında aksesuarlarını da geliştirmeyi sürdürüyor. Freebuds ile kulakiçi kablosuz kulaklık pazarında faaliyet gösteren şirket, üçüncü nesil kulaklık modelini duyurdu. IFA 2019’da tanıtılan Huawei Freebuds 3 özellikleri de burada netlik kazandı.

Tüm IFA 2019 haberleri ve videoları burada!

Huawei Freebuds 3 özellikleri

Apple AirPods modeliyle kablosuz kulaklık pazarında önemli bir yerde duruyor. Tabii AirPods modelinin Android tarafında da bazı rakipleri var. Yeni Huawei Freebuds 3 özellikleri ile rakiplerin en güçlülerinden biri olmaya aday.

Huawei, IFA 2019 etkinliğinde ilk olarak Kirin 990 işlemcisini tanıttı. Dünyanın ilk 5G destekli amiral gemisi işlemcisi olarak tanımlanan işlemci ile birlikte yeni nesil kulaklık modeli de sahneye çıktı. Huawei Freebuds 3 özellikleri de böylece netleşti.

Kirin A1 çipinin kullanıldığı kulaklıkta Bluetooth 5.1 bağlantısı ve Bluetooth Low Energy 5.1 çipi yer alıyor. Bu yeni çip çift kanallı Bluetooth bağlantısı sunuyor. Bu sayede kulaklıklar yüzde 30 daha az gecikme süresi ve yüzde 50 daha az güç tüketimi özelliği kazanıyor. Huawei’nin işlemcisi sebebiyle, bu özellik yalnızca Huawei markalı telefonlarla kullanıldığında etkin olacak.

EMUI 10 ve üzerindeki sürümler kullanıldığında kulaklık ve telefon arasında 2.3 Mbps hızında veri aktarımı gerçekleştirilecek. Tabii bu durum da yalnızca Huawei markalı telefonlar için geçerli.

Geliştirilmiş 190ms gecikme süresi sunan kulaklık, Qi kablosuz şarj destekliyor. Her bir kulaklıkta 30 mAh‘lik batarya bulunuyor ve bu kulaklıkların bir tanesi tek şarjla 4saat kullanılabiliyor. Şarj kutusunun ise 20 saatlik kullanım süresi var. Ayrıca, hem şarj kutusu hem de kulaklıklar bir saat içinde şarj olabiliyor.

Kablosuz kulaklığın bir diğer önemli özelliği ise aktif gürültü önleme (ANC) özelliği. Bu sayede kullanıcı ortam gürültüsünden uzaklaşabiliyor. Her bir kulaklık 15dB’ye kadar gürültü engelleyebiliyor. Ayrıca, kulaklığın ucunda bir kemik algılayıcı bulunuyor. Bu sayede ses titreşimlerini yakalayan kulaklık, kullanıcının ne zaman konuştuğunu algılıyor.

Fiyat bilgisi açıklanmayan kulaklıklar önümüzdeki ay Avrupa’da satışa çıkacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.