Huawei Mate 30 ekran çentiği ile üzebilir!

0

Apple’ın iPhone 11 modellerini tanıtması ile gözler Huawei ve Google‘a çevrildi. Google Pixel 4 serisinin yanı sıra uzun süredir gündemden düşmeyen Huawei Mate 30 hakkında ortaya çıkan detaylara her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

ABD – Çin ticari savaşı sonrasında yaşanan lisans sorunları nedeniyle, Google uygulamalarının yüklü olarak gelmeyeceği Huawei Mate 30’un ön paneli ve ekran koruyucusu sızdırıldı. Böylece ekran çentiği gözler önüne serildi.

Huawei Mate 30 ekran çentiği, Mate 20‘ye kıyasla büyük!

Weibo’da paylaşılan görselleri incelediğimizde, Mate 30 ekran çentiğinin Mate 30 Pro’dakine kıyasla küçük olduğunu görüyoruz. Ancak, geçtiğimiz yıl tanıtılan Mate 20 ile kıyasladığımızda oldukça büyük bir çentiğe yer veriliyor.

Ekran çentiğinin büyüklüğünün nedeni henüz netleşmiş değil. Bazı kaynaklar ön tarafta çift kameraya yer verileceğini iddia ederken, bazı kaynaklar ise o bölüme gelişmiş yüz tanıma için gerekli olan bileşenlerin yerleştirildiğini belirtiyor.

Huawei’nin yeni amiral gemileri Mate 30 ve Mate 30 Pro, 19 Eylül tarihinde resmi olarak tanıtılacak. Bu kapsamda resmiyet kazanmasına kısa süre kalan cihazlar, gücünü Kirin 990 işlemciden alacak.

TSMC tarafından 7 nm+ fabrikasyon süreci ile üretilen Kirin 990, 2.86 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci. Grafik tarafında gerekli gücü 700 MHz hızında çalıştırılan 16 çekirdekli Mali G76 GPU sağlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.