Huawei Mate 30 ekranı ortaya çıktı!

0

Huawei’nin merakla beklenen yeni Mate 30 serisi her geçen gün yeni bir bilgi ile karşımıza çıkıyor. Bu defa Huawei Mate 30 ekranı sızıntıların kurbanı oldu. Bakalım Mate 30 ekran konusunda bizlere neler sunacak?

İşte Huawei Mate 30 ekranı!

Huawei Mate 30 serisi ile uzun bir süredir konuşuluyor. Henüz resmi tanıtımı gerçekleşmeyen yeni seri hakkında birçok detay gün yüzüne çıktı bile. Sızıntıların son kurbanı ise Mate 30 modelinin ekranı oldu.

Mate 30 modelinin ekran paneli olduğu iddia edilen görsel, Çin’in sosyal medya platformu Weibo üzerinde paylaşıldı. P30 serisine göre daha geniş, Mate 20 Pro ve Lite modellerine göre daha dar bir kamera çentiğine yer verildiği görülen ekran panelinde, iki farklı kamera deliği olduğu görülüyor.

Daha gelişmiş bir yüz tanıma teknolojisine yer verileceği iddia edilen Mate 30 modelinde ekrandan parmak izi okumanın olacağı da yine bu görsellerle birlikte doğrulandı. Kavisli bir ekranın tercih edilmediği görülürken çerçevelerinde son derece ince olduğu dikkat çeken bir diğer detay.

6,5 inç büyüklüğünde olacağı söylenen bu ekranın 1080×2340 piksel çözünürlük sunması bekleniyor. Kirin 990 işlemcisinde gücünü alacak olan akıllı telefon 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama kapasitesine sahip olacak.

Kamera konusunda yine son derece iddialı olacak olan Mate 30 serisinin üzerindeki sır perdesi ise 19 Eylül tarihinde düzenlenecek olan etkinlik ile kalkacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.