Huawei Mate 30 için büyük bir indirime gidildi!

0

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro modellerinde Google uygulamalarının yer almadığı herkes tarafından bilinir hale geldi. Bu kısıtlama nedeniyle cihazların ülkemizde satışa sunulması beklenmezken, gözler Çin pazarına yöneldi.

Çin’de Google servislerinin büyük bir bölümüne erişim yasak olduğu için farklı servisler tercih ediliyor. Bu nedenle Mate 30 serisinin ABD yasağından etkilenmesi, Çin’deki kullanıcılar için bir olumsuzluk olarak görülmüyor.

Huawei Mate 30 fiyatı Çin’de oldukça uygun

Huawei modellerinin satışları dünya genelinde düşerken, Çin’de tam tersine talep artışı yaşanıyor. Mate 30 serisi, 26 Eylül tarihinde Çin’de resmi olarak satışa sunuldu ve kısa süre içerisinde 70 milyon dolardan fazla gelir elde edildi.

Çin’de gösterilen yoğun ilginin nedenlerinden birisi de, fiyatların uygunluğu. Münih’te düzenlenen lansmanda Mate 30 modelinin fiyatı 874 dolar olarak açıklanırken, Çin’de yüzde 35 daha uyguna yani 560 dolara satışa sunuldu.

Huawei’nin lansman stratejisi, ABD yasağı nedeniyle küresel pazarda yaşanan düşüşü telafi etmek için kendi pazarında büyümek için çaba gösterdiğini ortaya koyuyor. Ayrıca, Samsung’un akıllı telefon pazarındaki payını üstlenmek için daha fazla birim satabileceğini de umuyor. Şirket şu anda küresel akıllı telefon pazarında 2. sırada, Samsung’un hemen arkasında yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.