Huawei Mate 30 satış gayesi herkesi şaşırttı!

0

Huawei’nin yeni amiral gemileri Mate 30 ve Mate 30 Pro güçlü bir donanıma ev sahipliği yapıyor. Özellikle Huawei Mate 30 Pro kamerası ile rakiplerine meydan okurken, maalesef bu akıllı telefonlarda Google uygulamalarına yer verilmiyor.

ABD’nin ticaret yasağı nedeniyle Huawei’nin Google’dan lisans alamaması, büyük soru işaretlerini beraberinde getirdi. Huawei’nin amiral gemilerinin Türkiye’de satışa sunulmayacağı iddia edilirken, CEO’dan şaşırtıcı bir açıklama geldi.

Huawei Mate 30 satış hedefi: 30 milyonun üzerinde!

Huawei CEO’su Richard Yu etkinlik sonrasında “ABD yasağının Çin satışlarını etkileyeceğini düşünmüyor. Hatta, Çin satışları çok daha fazla artacak. Çünkü bu dünyadaki en rekabetçi 5G amiral gemisidir” ifadelerini kullandı.

Bu kapsamda Huawei yönetimi dünya genelinde satışların düşmesini beklediğini doğrularken, Çin’de güçlü bir büyüme bekleniyor. Mate 30 için satış beklentisi ise 30 milyonun üzerinde. Bu rakamın 20 milyonluk bölümüne Çin pazarında ulaşılacağı düşünülüyor.

Ancak, Google uygulamaları olmayan bir Mate 30 için bu rakam biraz yüksek bulundu. İlerleyen aylarda yasak ortadan kalkarsa, Huawei Mate 30’un kutudan Google uygulamaları ile çıkma şansı yok. Ancak, Huawei cihazın ön yükleyici kilidini açarak kullanıcıların Google uygulamalarını cihaza dahil edebileceği bir yazılım hazırlayabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.