Huawei Mate X çıkış tarihi belirli oldu!

0

Huawei‘nin 2019 yılının başında Samsung ile neredeyse peş peşe tanıttığı katlanabilir telefonu Mate X hala piyasaya sürülemedi. Hem Samsung hem de Huawei katlanabilir telefon konusunda yaşadıkları bazı sıkıntılardan dolayı piyasa çıkış tarihlerini oldukça ertelediler. Galaxy Fold‘un piyasaya sürülmesinin ardından bugün Huawei Mate X çıkış tarihi konusunda da önemli sızıntılar geldi.

Huawei Mate X çıkış tarihi netleşti!

Berlin’de düzenlenen IFA etkinliğinde Huawei CEO’su Richard Yu, katlanabilir telefon Huawei Mate X’in en geç Ekim ayında piyasaya sunulacağını söylemişti. O zamandan bu yana birçok farklı sızıntı Ekim ayındaki çıkış tarihine odaklanıyordu. Bugün ise Huawei Support yani şirketin müşteri servisinden önemli bilgi sızdırıldı.

Sızdırılan bilgilere göre, Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu küresel bir lansman ile Kasım ayında piyasaya sürülecek. Telefonun seri üretim hızının artırılmasına rağmen cihazın çıkış tarihi konusundaki birçok yeni sızıntı Kasım ayını gösteriyor.

Ekim ayında sürülmesi beklenen cihazın Kasım’da gelecek olma sebebi ise donanımsal bazı değişikliklerin olacağına işaret ediyor. Mate X ilk olarak Kirin 980 işlemci ve harici 5G modem ile yapılandırıldı ve bu şekilde tanıtıldı. Fakat şirketin telefonu entegre 5G modeme sahip Kirin 990’a yükseltebileceği yönünde farklı spekülasyonlar var.

Bununla birlikte cihaz iki farklı varyant ile de piyasaya sürülebilir. Bu yüzden muhtemelen Kirin 980 işlemcili model ile Kirin 990 işlemcili model arasında hatrı sayılır bir fiyat farkı olacaktır. İşletim sistemi ve Google’ın hizmetleri konusunda da net sızıntılar yok. Cihazın yeni yapılacak lansmanı ile birlikte tüm detayları öğreneceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.