Huawei P40 HarmonyOS ile gelebilir

0

Huawei CEO’su Richard Yu, IFA 2019’da yaptığı basın açıklamasında gelecek yıl tanıtılacak Huawei modelleri hakkında bazı bilgiler verdi. Yapılan açıklamalara göre Huawei, Google servislerini kullanamadığı sürece Android işletim sistemini de kullanmayacak. Huawei P40 modeli ile birlikte HarmonyOS’a geçiş yapacak. Dolayısıyla Huawei P40 HarmonyOS ile birlikte gelebilir.

Huawei P40’ta Android yerine HarmonyOS kullanılabilir

Yu, “HarmonyOS, akıllı telefonlar için kullanımına hazır, ancak şimdilik kullanmıyoruz. ABD hükümetinin Android kullanmamıza izin vermesini bekliyoruz ve Google Mobil Hizmetlerini kullanmamıza izin vermiyorlarsa HarmonyOS’umuzu kullanacağız.” açıklamasında bulundu. Ayrıca HarmonyOS’u kullanan ilk telefonun Huawei P40 modeli olacağının altı çizildi.

Huawei, 19 Eylül tarihinde Mate 30 serisini lanse edecek. Ve bu telefonlarda Google servislerinin yer almayacağına dair bazı haberler söz konusu. Mate 30 serisi Android işletim sistemine sahip olsa da Google Play Servisler’3 sahip olmayacak. Bu durum böyle devam ederse 2020 yılının Mart ayında duyurulacak Huawei P40 modellerinde Android’ten tamamen vazgeçilmesi bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.