İktisat Analisti, Kısa ve Uzun Vadeli Altın Beklentilerini Açıkladı!

0

Geçen yaz ons başına 2.000 doları aşan kısa bir artışın ardından altın, özellikle kripto para birimleri ve teknoloji hisseleri ile karşılaştırıldığında, geçtiğimiz yıl cansız bir performans sergiledi. Buna rağmen, piyasa analisti olan Jesse Colombo, temel ve teknik analizin altın için uzun vadeli eğilimin yükseliş olduğunu gösterdiğini belirtiyor.

Analist: Altın için hala yükseliş söz konusu

Altının günlük grafiği çok belirgin bir eğilim göstermese de haftalık grafik uzun vadeli eğilimleri belirlemede yardımcı olur. Analist, aşağıdaki yıllık grafiğe göre, altının 2019’un başlarında başlayan yükseliş trendinin, metal o sırada oluşan yükseliş çizgisinin üzerinde kaldığı için bozulmamış durumda olduğunu söylüyor. Colombo’ya göre altının geçen yılki zayıf, dalgalı performansı, metal formasyonun üzerinde ikna edici bir kırılma gerçekleştirebilirse yükseliş etkileri olabilecek bir konsolidasyon paterni yarattı.

Analiste göre pek çok uzman değerli metal fiyatında düşüş öngörse de değerli metalin hala uzun vadeli teknik ve temel özellikleri sağlam duruyor. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere hükümetler ve merkez bankaları borçlara boğulmaya ve para basmaya devam ediyor. Colombo, bu durumun uzun vadede ancak altın ve gümüş gibi sabit varlıklara fayda sağlayabileceğine dikkat çekiyor.

2000’in başından bu yana altın grafiği
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.