Instagram hesabını Facebook ile ilişkilendirme nasıl yapılır?

0

Instagram hesabını Facebook ile ilişkilendirme, gönderilerinizi zamanınızı boşa harcamadan doğrudan Facebook’tan paylaşmanıza yardımcı olan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Instagram hesabını Facebook ile ilişkilendirme nasıl yapılır sorusunun cevabına bu yazımız ile bakalım.

Instagram hesabını Facebook ile ilişkilendirme yapmak için izlemeniz gereken birkaç adım bulunuyor. Bunlar ise oldukça basit diyebiliriz. Öncelikle Instagram hesabını Facebook ile ilişkilendirmek paylaşım yaparken zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor.

Bununla beraber hesaplarınızı ilişkilendirmek sizi takip etmek isteyenlerin Instagram profilinizi daha kolay bulmasını da sağlıyor. Böylelikle Facebook arkadaşlarınızdan hangisinin Instagram’da olduğunu da tek bir bakış ile öğrenebiliyorsunuz. Bu nedenle Instagram hesabını Facebook ile ilişkilendirme nasıl yapılır sorusunu cevabı gerçekten önemli.

Instagram hesabını Facebook ile ilişkilendirme nasıl yapılır?

Hesap ilişkilendirme işlemi için öncelikle Instagram ve Facebook uygulamalarını akıllı telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Bundan sonra ise iki uygulamadan da hesaplarınıza giriş yapmanız gerekiyor. Sonraki yapacaklarınız ise tamamen birkaç adımdan oluşuyor.

İlk adım Instagram profilinize gitmek ve ayarlara dokunmak, sonrasında Hesap> Bağlı Hesaplar> Facebook’u seçin> Facebook hesabınızın bilgilerini girin ve hepsi bu kadar kolay. Hesaplarınızı bağladıktan sonra gönderileri eklediğiniz ekrandan Facebook’ta paylaşmak için bir seçenek daha çıkıyor. Artık Instagram’dan yönettiğiniz sayfa için Facebook Sayfasına paylaşım gönderebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.