Instagram karanlık modu yükledik!

0

Henüz geliştirme aşamasında olan Instagram karanlık modu herkesten önce yükledik ve siyah Instagram sürümünü sizler için denedik. İşte karşınızda siyah Instagram!

iOS 13 ve Android 10 ile beraber karanlık mod furyası artarak devam ediyor. Popüler sosyal medya ağı Instagram karanlık modu geliştirmeye devam ediyor. Android 10 için alfa sürümünü deneyebildiğiniz Instagram karanlık mod yani siyah Instagram’ı sizler için yükledik ve denedik.

Instagram karanlık modu yükledik Instagram’ı kararttık!

Bu ay yayınlanan iOS 13 ve yeni Android 10‘da karanlık mod özelliği de entegre edilmişti. Ancak bu sürümlerin karanlık mod özelliğini kullanıyor olması, uygulamaların da karanlık modda olduğu ve olacağı anlamına gelmiyor. Bu yüzden uygulama geliştiricileri de karanlık moda uyumlu bir şekilde uygulamalarını tekrardan geliştiriyorlar.

İşte bu uygulamalar arasında yer alan popüler içerik paylaşma platformu Instagram da bu karanlık mod temasını test etmeye başladı. Instagram yeni özellik ile ışıklarını kapatıyor diyebiliriz.

Siyah Instagram!

Android 10 sürümünü kullanan cihazlar için değil bazı önceki sürümleri de çalıştıran bir karanlık modu üzerinde çalışılıyor.

Instagram‘larının ışıklarını kapatmak isteyenler için beta testi programının bir parçası olan 114.0.0.24 sürümünü .apk olarak indirip kullanabilirler. Fakat kullanacağınız telefonun Android 10 çalıştırması gerekli. Ayrıca sistemde karanlık mod aktif ise, Instagram da doğrudan karanlık moda uyumlu olarak açılıyor.

Şimdi dilerseniz sizi siyah Instagram ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.