Instagram masaüstü DM manzaraları ortaya çıktı

0

Instagram masaüstü DM ilgili görüntüler geçen şubat aylarında ortaya çıkmıştı. Ancak ortaya çıkan görüntüler mobil tarayıcıda nasıl bir deneyim olacağını bizlere göstermişti. Bu kez masaüstü deneyimin nasıl olacağı net bir şekilde ortaya çıktı. Jane Manchun Wong, Twitter hesabından yeni görüntüleri paylaştı. Sızdırılan yeni görüntülerle birlikte tasarım detayları belli olmaya başlayan Instagram masaüstü DM özelliği, bilgisayar başında uzun süre vakit geçiren kullanıcılara sesleniyor.

Instagram masaüstü DM görüntüleri sızdırıldı

Uygulama analisti Jane Manchun Wong, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla sosyal medya platformlarının geliştirmelerini gözler önüne seriyor. Wong, kısa süre önce paylaştığı Instagram masaüstü DM görüntüleri ile de bu deneyimin nasıl olacağını bizlere göstermiş oldu. Yapılan paylaşımlarda, DM kısmının Facebook Messenger ile oldukça benzer olduğunu görüyoruz.

Hali hazırda bir Windows uygulaması bulunan Instagram, bu uygulama ile hedeflediği kitleyi edinememiş durumda. Yeni hamle ile hedefleyi kitleye de ulaşabilir.

Söz konusu özelliğin gelmesi halinde tarayıcı üzerinde Instagram açıldığı takdirde tıpkı telefonlarda olduğu gibi sağ üst köşede yer alan ok simgesiyle mesajlara erişilmesi bekleniyor. Bildiğiniz gibi, Facebook mesajlarına Facebook masaüstü sitesi dışında Messenger sitesi üzerinden de erişilebiliyor. Bu tarz bir özelliğin Instagram DM özelliği için de uyarlanması söz konusu olabilir.

PC başında uzunca süre vakit geçiren kullanıcıların kullanması beklenen yeni özelliğin, WhatsApp Web ve Messenger gibi yaygınlaşması bekleniyor.

Sizce gelecek olan yeni özellik nasıl olacak? Görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.