Intel yeni jenerasyon Xeon W-2200 serisini duyurdu

0

Intel yeni nesil Xeon W-2200 serisi işlemcilerini duyurdu. Yeni Xeon W-2200 serisi işlemciler, profesyonel çalışmalar için daha iyi bir performans ve daha iyi bir deneyim vaat ediyor. Ayrıca Intel bu işlemcilerinde performansın yanı sıra fiyat odaklı da ciddi çalışmalar yürüttüğünü belirtiyor. işte Intel Xeon W-2200 özellikleri.

Intel Xeon W-2200 özellikleri

W-2200 ailesi, serinin bir önceki ailesi olan W-2100’a göre daha fazla frekans, daha fazla ve hızlı hafıza desteği sunuyor. Toplamda 8 modele yer verilen ailede 4 çekirdekten 18 çekirdekli modele kadar birçok işlemci yer alıyor. Frekans ve güç tüketimi değerlerinin Intel X modelleri ile oldukça benzerlik gösterdiğini de söyleyebiliriz. Tüm modeller Turbo Boost Max 3.0 teknolojisini destekliyor.

Ayrıca tüm modellerin fiyatları da belli olmuş durumda. Fiyatlara ve performansa bakıldığında, geçmiş dönemin işlemcilerine kıyasla fiyatların yarı indirgedildiği görülüyor. Bu fiyatlarla Intel’in fiyat/performans dengesi üzerinde çalıştığı görülüyor. AMD’nin kurumsal tarafındaki işlemci modelleri, her ne kadar Intel’in W ve X serisi kadar başarılı olmasa da fiyat olarak ön plana çıkmayı başarıyordu. Ancak Intel’in bu fiyat politikasıyla daha ön plana çıkması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.