iOS 13.1 Beta 3 yayınlandı! İşte değişiklikler

0

Apple’ın dün gece gerçekleştirilen 10 Eylül etkinliği iPhone 11 modellerinin yanı sıra Apple Watch Series 5 ve yeni iPad’e ev sahipliği yaptı. Etkinlik bittikten kısa bir süre sonra iOS 13.1 Beta 3 sürümü geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

iOS 13, 19 Eylül tarihinde uyumlu iPhone’lar ile buluşacak. Ancak, kullanıcılar ikinci bir güncelleme için fazla beklemeyecek. Bunun yanı sıra test süreci devam eden iOS 13.1’in 30 Eylül tarihinde yayınlanacağı doğrulanmış oldu.

iOS 13.1 Beta 3 çıktı! İşte değişiklikler

iPhone 11 ile tanıtılan bazı özellikler için iOS 13.1’e ihtiyaç duyuluyor. iOS 13.1 Beta 3’e dönecek olursak: 17A5837a yapı numarasını taşıyan güncelleme ile göze çarpan ilk detay, Apple TV uygulamasının logosunun değişmesi oldu.

Bunun dışında “hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmesi” gibi standartlaşan değişiklikler kullanıcılara sunuluyor.

Harita için oldukça dikkat çeken ETA özelliği tekrar kullanıma sunuluyor. iOS 13’ün fare desteği, iOS 13.1’de sağ tıklama işleviyle eşlenen uzun bir basış veya 3B dokunma ile geliştirildi. Daha bunun gibi birçok yenilik kullanıma sunulacak.

Beta sürümünü yüklemek için cihazınızın UDID kaydının olması veya geliştirici profilini cihazınıza yüklemeniz gerekiyor.

iOS 13.1 güncellemesi alacak iPhone modelleri

– iPhone Xs
– iPhone Xs Max
– iPhone XR
– iPhone X
– iPhone 8
– iPhone 8 Plus
– iPhone 7
– iPhone 7 Plus
– iPhone 6s
– iPhone 6s Plus
– iPhone SE

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.