iOS 13.1 Public Beta yayınlandı!

0

iPhone kullanıcıları iOS 13‘ü merakla bekliyor. Kısa süre önce iOS 13.1’in geliştiriciler için beta versiyonunu yayınlayan şirket şimdi de iOS 13.1 Public Beta ile gündeme geldi.  İlk olarak geliştiricilerle paylaşılan sürüm bu kez halka açık beta olarak yayınlandı. Apple genel olarak iOS 13.1’e iOS 13’den kaldırdığı bazı özellikleri ekledi.

iOS 13.1‘in Public Beta’sını yüklemek istiyorsanız buraya tıklayarak kaydınızı yaptırabilirsiniz. Kaydınızı yaptırdıktan sonra Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünde iOS 13.1 Public Beta‘yı göreceksiniz.

iOS 13.1 Public Beta yeni özellikleri

Kestirmeler: iOS 13’te kaldırılan Kestirmeler Otomasyonlar‘ı, iOS 13.1’de geri döndü. Otomasyonlar özelliği sayesinde kullanıcılar otomatik yapılmasını istedikleri şeyleri seçebilecek. Özellik daha çok akıllı ev aletleriyle ve telefon uygulamalarıyla çalışmakta. Akıllı ev aletlerinin kullanımı arttıkça uygulama daha da faydalı olacaktır.

Otomasyonlar hakkında bilgi verecek olursak ayarlar kısmından Youtube Music uygulamasını seçip uygulama açıldığında listenizin otomatik çalmasını sağlayabilirsiniz.

Konum Paylaşımı: Bu özellik haritalarda yol tarifi başlattığında çalışıyor. Özellik sayesinde kullanıcılar tahmini varış sürelerini, konumlarını arkadaşlarıyla veya aileleriyle paylaşabilecek.

Hareketli duvar kağıtları: Apple, hareketli duvar kağıtlarının rengini ve şeklini değiştirerek ince dokunuşlar yaptı. Yalnızca iPhone X kullanıcılarına sunulan duvar kağıtları daha eski model kullanıcılarına da sunulacak.

Özel ses göstergesi simgesi: Eğer AirPods kulaklığına sahipseniz ses göstergenizde özel bir AirPods simgesi olacak. Apple ayrıca Beats kulaklıklar ve Apple kulaklıklar için de özel simge tasarlanmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.