iOS 13.1 ve iOS 13 karşı karşıya!

0

19 Eylül günü en yeni iOS sürümünü kullanıcılarına dağıtan Apple, aradan geçen kısa sürenin ardından iOS 13.1 güncellemesini de yayınlandı. iOS 13 ile yaklaşık 6 gün geçiren kullanıcıların önemli bir kısmı iOS 13.1 güncellemesi çıkar çıkmaz bu güncellemeyi indirdi. iOS 13.1 bir dizi yeni özellikle geliyor. Bunun yanında iOS 13’te ortaya çıkan birçok hata ve kararlılık sorunu da bu sürüm ile düzeliyor. Peki ya performans? iOS 13.1 ve iOS 13 hız testi için karşı karşıya geldi.

iOS 13.1 ve iOS 13 hız testi için bir araya geldi

iOS 13 ile karşılaştırılan iOS 13 performans açısından herhangi bir iyileştirme sunuyor mu, yoksa her şey aynı mı? Bu arada iOS 12.4 ile yapılan karşılaştırmalar sonucunda iOS 13’ün herhangi bir performans iyileştirmesi getirmediği ortaya çıkmıştı.

iAppleBytes isimli YouTube kanalı iPhone 6, iPhone 7, iPhone 8 ve iPhone XR modelleri ile bir hız testi yaptı. Bu test sonucunda gözle görülür bir performans artışına ne yazıkki rastlanmadı. İyi haber ise, performans açısından bir gerileme de söz konusu.

iOS 13 nispeten hatalı bir sürümdü. Bu yüzden henüz yapmadıysanız, en kısa sürede iPhone’nunuz iOS 13.1 sürümüne güncelleyin. Bu güncelleme ile hem hata düzeltmelerini alacak hem de daha iyi bir kullanıcı deneyimi ile karşılacaksınız.

Hız testinin videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.