iOS 13 alamayan aygıtlar için iOS 12.4.2 çıktı

0

Apple geçen hafta iOS 13‘ü yayınlamıştı. Ancak bazı iPhone ve iPad modelleri bu yeni güncellemeyi alamamıştı. Apple, iOS 13 alamayan cihazlar için iOS 12.4.2 sürümünü piyasaya sürdü. Ancak bunun nedeni ne yazık ki bir güvenlik açığı. Google’ın iOS 12.4.1 sürümünde güvenlik açığı bulmasıyla harekete geçen Apple, rakibinin uyarısını dikkate aldığını ve güvenlik açığını kapattığını söyleyebiliriz.

Bildiğiniz gibi yukarıda saydığımız Apple cihazları iOS 13 desteği kapsamında değillerdi. Bu cihazlar için son güncelleme, birçok iPhone modelinde bir jailbreak için izin verilen bir güvenlik açığı ortaya çıkmış, ve bu sorun geçen ay yayımlanan iOS 12.4.1 sürümünde olduğu ortaya çıktı. Güvenlik açığını bulan ekibin, iki farklı güvenlik açığı bulduğu söylenirken, bu güvenlik açıklarının yeni güncelleme ile ortadan kalktığı belirtiliyor.

Peki iOS 12.4.2 güncellemesi hangi cihazlara geldi? 

Güvenlik açığının kapatıldığı ve yeni güncellemenin geldiği cihazlar, iPad Air, iPad mini 2 ve iPad mini 3‘ün yanı sıra 6. nesil iPod touch, iPhone 5 serisi, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için bu yeni güncellemenin kullanılabilir durumda olduğunu söyleyelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.