iOS 13 batarya sorunu ile gündemde

0

Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 13 güncellemesini yayınladı. Karanlık mod başta olmak üzere birçok yeniliği beraberinde getiren iOS 13 batarya sorunu ile gündeme geldi.

iOS 13 batarya sorunu ne kadar ciddi?

Sosyal medyada iOS 13 yükleyen kullanıcıların büyük bir kısmı güncelleme sonrasında, cihazlarının kullanım süresinin hissedilir şekilde düştüğünü belirtti.

Durumdan etkilenen iPhone’ların büyük kısmını iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri oluşturuyor.

Ağırlıklı olarak eski nesil cihazların böyle bir durumdan etkileniyor olması nedeniyle, Apple’ın yeni bir cihaz eskitme politikası içerisinde girmiş olabileceğine dair dedikodular oluşmaya başladı.

Fakat yapılan sentetik testlere göre, iOS 12.4.1 ile iOS 13 arasında ciddi bir kullanım süresi farkı bulunmuyor.

Dolayısıyla, Apple’ın cihaz eskitme politikası içerisinde olduğuna dair çıkan dedikodular çok da muhtemel gözükmüyor.

Ayrıca kullanıcıların şikayetine konu olan bu problem, Apple tarafından da doğrulanmış durumda değil. Apple, bu sorunu yaşayan kullanıcılarına temiz kurulum yapmalarını önerdi.

Apple’ın, iOS 13 için yayınlacağı yeni ara sürüm güncellemeleri ile birlikte batarya performansı konusunda iyileştirilmeler yapacağına da kesin gözüyle bakılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.